סגור

ליברמן ירד מהעץ ועלה על אחר: יבטל את דחיית הגיוס במכינה בעלי

אחרי שהבהיר לו היועמ"ש כי אין בסמכותו להסיר את עלי מרשימת ישיבות ההסדר, מוצא ליברמן שוט חדש: ביטול דחיית הגיוס של המכינה ליותר משנה

חדשות כיפה
ב בניסן התשעז
,
29 במרץ, 2017 19:50
פלאש 90/עמית אלקיים

פלאש 90/עמית אלקייםצילום: פלאש 90/עמית אלקיים

מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף במיל' אודי אדם, ביטל אחר הצהריים (רביעי) את השימוע לרב אלי סדן בנוגע להסרת ההכרה במכינת 'בני דוד' בעלי בעקבות התבטאויותיו של הרב יגאל לוינשטיין.

במכתב שנשלח לרב סדן מטעם שר הביטחון נכתב, "נוכח עמדת היועמ"ש, הריני להודיעך על ביטול השימוע שנקבע לכם בעניין הסרת ישיבת ההסדר בעלי מרשימת הישיבות המוכרות בעניין התבטאויותיו הקשות של הרב יגאל לוינשטיין".

המכתב מגיע לאחר שפורסם היום כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט באמצעות המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר הבהיר לשר הביטחון כי אין בסמכותו לעשות שימוע ואין בסמכותו לבטל את ההכרה בעלי כישיבת הסדר.

ליברמן, שככל הנראה לא מתכוון פשוט לוותר, מצא תירוץ חדש כדי לכפות על הרב יגאל לוינשטיין להתפטר. הרב סדן זומן לשימוע אחר בנוגע לביטול דחיית גיוס שניתנו לתלמידי המכינה. "עם זאת", נכתב במכתב, "ללא קשר להתבטאויות האמורות של הרב לוינשטיין, בכוונת שר הביטחון לבטל את ההבחנה הנהוגה היום בין מוסדות בני דוד עלי לבין המכינות הקדם צבאיות האחרון, בעניין אי ההגבלה של המכינה במכסות דחיית גיוס לחניכים בשנה ב' ובמכסות המעבר של החניכים בתוך מוסדות עלי ולמוסדות אחרים, זאת בשל הפגיעה בשיוויון אל מול כלל המכינות הקדם צבאיות המוכרות בעניין זה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בצלאל סמוטריץ' צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הירי בלוד | "אבדן עשתונות ערכי של המשטרה והפרקליטות"

קרא עוד