לוחם? קבל העלאה בשכר

כחלק מהמלחמה של צה"ל בירידה במוטיבציה לשרת כלוחמים, החליט הרמטכ"ל לעדכן את משכורת החיילים הקרביים ל-2,000 שקלים בשנת השירות השלישית

משה ויסטוך
יב באלול התשעז
,
03 בספטמבר, 2017 10:22
הבנים באלונקות

הבנים באלונקותצילום: Moshe Shai/FLASH90

בצה"ל מנסים להילחם בשחיקת המוטביציה לשירות הקרבי ומנסים לעשות זאת בעזרת תגמול כספי גדול יותר. ב'ידיעות אחרונות' פורסם הבוקר (ראשון) כי בשנה השלישית של שירות הלוחמים משכורתם תעלה ל-2,000 שקלים בחודש.

מדובר בעליה של 380 שקלים ביחס למשכורת ששולמה לחיילים הקרביים עד כה. מי שיזם את המהלך הוא הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט, שמודאג מהירידה בשיעור החיילים שמעוניינים להגיע ליחידות הלוחמות ל-67%, הנתון הנמוך ביותר מאז התקופה שאחרי מלחמת הלבנון השניה.

מוטבצית החיילים נשחקה בעשור האחרון בין היתר בשל עליית קרנן של יחידות הסייבר והמודיעין וכן של היחידות הקרביות המעורבות, שם רף הדרישות נמוך יותר ביחס ליחידות הלוחמות הותיקות.
 
יש לציין כי המהלך הוא חלק מהניסיון לרומם את מעמדם של הלוחמים בצה"ל ולבדל אותם משאר החיילים, גם כאלה שנחשבים כלוחמים כמו אנשי מערך כיפת ברזל, מערך ההגנה האווירית וכדומה. היוזמה צריכה לקבל את אישור משרד הביטחון והממשלה והיא תחול אך ורק על חיילים שבשנה השלישית ישמשו בתפקידי לחימה.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אמבולנס מד"א.  צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

קורבנות נוספים מנגיף הקורונה: שתי נשים נפטרו תוך זמן קצר

קרא עוד