סגור

כתב האישום נגד הרב הריסון בוטל "כדאי היה שהפרקליטות יאמצו מילים כמו 'טעינו'"

כתב האישום נגדו בגין מעשי אונס בתלמידה בוטל, ומעצר בית של שנה הסתיים:"התחושה שלי היתה שאחרי פרסום כל כך גורף והחלטי החוקרים לא היו מסוגלים לרדת מהעץ שעליו הם טיפסו"  

חדשות כיפה
כג בחשון התשעח
,
12 בנובמבר, 2017 20:21
הרב דוד הריסון

הרב דוד הריסוןצילום: הדס פרוש פלאש 90

הרב דוד הריסון היה במעצר בית במשך שנה, בעקבות כתב אישום שייחס לו מעשי אונס בתלמידה בת 14 באולפנה בה היה מורה. כעת, חזרה בה הפרקליטות מכתב האישום, בעקבות "התפתחות ראייתית".

הרב הריסון הגיב לזיכויב ראיון ל"ישראל היום"  ואמר: "ידענו אני, בני משפחתי וחבריי, שאני נקי לחלוטין. אני שמח שעכשיו כולם יודעים זאת".

לדבריו, התלמידה שהתלוננה מעולם לא למדה אצלו ישירות: "מעולם לא החלפתי איתה מילה", אמר. "לצערי, התיק התגלגל מהר להפצה תקשורתית עצומה. התחושה שלי היתה שאחרי פרסום כל כך גורף והחלטי החוקרים לא היו מסוגלים לרדת מהעץ שעליו הם טיפסו למרות התיק הרעוע".

"לחוקרים היתה מוטיבציה גבוהה להגיע להישגים בגלל שהם ראו בזה תיק תקשורתי: רב באולפנה שמתעלל בתלמידה קטינה", הסביר. "החוקרים קבעו את עמדתם אחרי עדות המתלוננת. כל מה שחיזק אותם הם לקחו וכל מה שהוכיח נגד הם השליכו הצידה. היה ברור שיש פה אפילו חוסר היתכנות: איך ניתן לבצע עשרות עבירות במרכז בית ספר, במהלך יום הלימודים, תחת עיניהן של מורות ומאות תלמידות ואף אחת לא שומעת ולא רואה? לא לפני? לא אחרי? המשטרה התעלמה מכך".

הפרקליטות כתבה ש"אין סיכויים מבוססים להרשעה". הרב הריסון לא אהב את הנוסח של הודעת הפרקליטות: "זה עושה רושם כאילו קרה משהו ואי אפשר להוכיח, זו זריית חול, כדאי היה שיאמצו מילים כמו 'טעינו' ו'סליחה'. נעשה לי עוול נוראי. אני נקי מכל רבב".
 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: פלאש 90, גילי יערי

בתוך שבוע וחצי: שישה מקרי מוות מטביעה בים

קרא עוד