כתב אישום נגד המחבל שרצח את גיא כפרי הי"ד

מאמץ משותף של המשטרה והשב"כ הצליחו לעלות על זהות המחבל ועקבותיו ולאחר חקירה מאומצת היום יוגש כתב אישום כנגד מחמד שינאוי שרצח את גיא כפרי הי"ד ופצע קשה את הרב יחיאל אילוז בתחילת החודש בחיפה

חדשות כיפה 30/01/17 10:53 ג בשבט התשעז

כתב אישום נגד המחבל שרצח את גיא כפרי הי"ד
באדיבות המשפחה, צילום: באדיבות המשפחה

הותר לפרסום הבוקר (שני) כי מסע הירי שאירע בחיפה בתחילת החודש הוא פיגוע טרור שביצע המחבל מחמד שינאוי, תושב שכונת חליסה בעיר. מהירי שביצע המחבל נרצח גיא כפרי הי"ד ונפצע קשה הרב יחיאל אילוז.

בתאריך 3.1.17 בשעות הבוקר נורה ונפצע יחיאל אילוז ברחוב העצמאות בחיפה, כשעה מאוחר יותר נורה למוות על ידי אלמוני גיא כפרי ז"ל ברחוב הגיבורים. חוקרי משטרת ישראל-מחוז חוף ושב"כ פתחו בחקירה משותפת, במהלכה נאספו ראיות שקשרו את שני האירועים לידי מבצע אחד.

כבר בשעות הערב של ה-3.1.17, התבררה לחוקרי המשטרה ושירות הביטחון הכללי זהותו של החשוד והם החלו בפעולות לאיתורו. פעולות אלו שכללו חיפושים נרחבים של כוחות משטרה, ביניהן יחידות מיוחדות ושימוש באמצעים מתקדמים, הביאו את החשוד לידי החלטה להסגיר את עצמו לידי המשטרה.

במהלך החקירה עצרה משטרת ישראל ארבעה בגירים וקטין תושבי חיפה, ביניהם שני אחיו של החשוד, זאת בחשד לאי מניעת פשע, סיוע לאחר מעשה ומתן אמצעים לסיוע בהימלטותו. מחומר החקירה שגיבשו החוקרים עולה כי, החשוד רכש לפני מספר שנים נשק מסוג קרל גוסטב אותו החביא במקום מסתור ועשה בו ניסויי ירי מעת לעת בחורשות בחיפה.

עוד עלה כי, בלילה שבין ה- 2-3.1.17 גמלה בחשוד ההחלטה לבצע פיגוע ביהודים. בין החשוד לקורבנותיו התמימים לא היה כל קשר או היכרות קודמת והם נבחרו על ידו באופן אקראי, משום היותם יהודים. החשוד הודה בפני החוקרים בשני המקרים ואף שיחזר אותם וכן, הודה בגניבת קטנוע אשר עשה בו שימוש לשם הימלטותו מכוחות הביטחון.

בתום החקירה הצליחו חוקרי משטרת ישראל ושירות הבטחון הכללי לאסוף ממצאים כנגד החשודים, אשר חיזקו את הראיות נגדם ואיפשרו לפרקליטות מחוז חיפה לגבש תשתית ראייתית לכתבי אישום.

בכוונת הפרקליטות להגיש הבוקר את כתבי האישום בבית המשפט המחוזי בחיפה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר