סגור

ישיבת ההסדר בקרני שומרון תונגש לנכים

בישיבה החליטו לנצל את תקופת "בין הזמנים" על מנת לקיים בקמפוס הישיבה קייטנה לילדים נכים בעלי צרכים מיוחדים. כמו כן, חדרי מגורים הנגישים לנכים יוקמו בקמפוס הישיבה

נטעאל בנדל, כיפה
כח באב התשעב
,
16 באוגוסט, 2012 11:52
ישיבת קרני שומרון

ישיבת קרני שומרוןצילום: ישיבת קרני שומרון

בתקופת בין הזמנים עומדים קמפוסים של ישיבות רבות כאשר הם ריקים או מנוצלים לרווח כספי על ידי אירוח משפחות. בישיבת ההסדר בקרני שומרון החליטו לנצל את תקופת "בין הזמנים" על מנת לקיים בקמפוס הישיבה קייטנה לילדים נכים בעלי צרכים מיוחדים.

במשך שש שנים פועל הוסטל "נופשון שומרון" במתחם קמפוס ישיבת ההסדר קרני שומרון, ומארח בשבתות ילדים בעלי צרכים מיוחדים. מזה שנתיים החלו להפעיל קייטנה בת חמישה ימים בתקופת בין הזמנים שמטרתה היא להעניק חוויה מרוממת לכעשרים וחמישה ילדים המיוחדים מכל רחבי הארץ ומכל גווני האוכלוסיה שלא תמיד החיים מיטיבים עמם. הקיטנה כמובן מאפשרת גם להוריהם הפוגה מהטיפול האינטנסיבי בילדיהם ומרווח נשימה והיא פועלת בעזרת מתנדבים שמלווים את הילדים בכל שעות היום ובפעילויות הקייטנה הכוללות בין השאר סיור בבסיסי צה"ל, פרקי מים ועוד.

מי שמוביל את הקייטנה יחד עם נוער השומרון הם תלמידי ישיבת ההסדר בקרני שומרון שהחליטו להשקיע את תקופת בין הזמנים למטרה נעלה זו. בישיבה קיים חדר נגיש המיועד במיוחד לילדים נכים בעלי לקויות כאשר בלילה הם משתכנים בחדרי תלמידי הישיבה. כעת, לאחר קבלת האישור והתמיכה מהביטוח הלאומי, בכוונת הישיבה להקים חדרי מגורים ייחודיים ונגישים המותאמים לאוכלוסיה מיוחדת זו.

מיזם "נופשון שומרון" הוקם לזכרם של אברהם סיטון, אשר נהרג בפיגוע בישיבת חיצים, ואדווה פישר, שנהרגה בפיגוע בצומת גהה. על שמם הוקמה קרן "אביאד" המוקדשת לילדים בעלי צרכים מיוחדים. "ישיבת ההסדר קרני שומרון נכונה תמיד להיות לעזר בכל הקשור לפעילות חברתית והסיוע לאחר", אומרת רעות המתנדבת בקייטנה, "חלק מהמהות של בני ישיבה היא גם לדעת לצאת מבית המדרש ולהיות עם הפנים לקהילה ולסייע בכל אשר ניתן".

לפניות לכתב - desk@kipa.co.il

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רחוב יפו בסגר הראשון צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרופ' אש: "אני אופטימי, מאמין שלא נצטרך להאריך את הסגר"

קרא עוד