פרוייקט הסקי הדתי

ירושלים - שיאנית ההתנדבות בקרב מתנדבי השירות הלאומי

כ-1,000 מתנדבים יפתחו את השנה בירושלים, דתיים לצד חילונים, יהודים לצד ערבים. המתנדבים ישולבו בין היתר גם במערכות החינוך והבריאות וגם במשרדי הממשלה וכוחות הביטחון

חדשות כיפה 07/08/13 16:48 א באלול התשעג

יחצ, קובי סלע, צילום: יחצ, קובי סלע
יחצ, קובי סלע, צילום: יחצ, קובי סלע

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, נפגש היום (ד‘) עם מנכ"ל האגודה להתנדבות-שירות לאומי, ירון לוץ, וקיבל ממנו סקירה על תחום השירות הלאומי בבירה.

"ירושלים הינה עיר מאוד מבוקשת מבחינת מתנדבים", אמר לוץ, "ולראייה האגודה להתנדבות פותחת את שנת ההתנדבות תשע"ד עם 1,000 מתנדבי שירות לאומי-אזרחי בעיר ירושלים. המתנדבים בירושלים מגיעים מכל רחבי הארץ ומכל קשת האוכלוסייה: דתיים, חילונים, יהודים, ערבים, בנים, בנות, נוער בסיכון ונוער עם צרכים מיוחדים. בנוסף למתנדבים בירושלים, ישנם עוד 450 מתנדבי שירות לאומי, תושבי ירושלים, הפזורים במקומות שירות ברחבי הארץ ובתחומי התנדבות שונים".

מתנדבי השירות הלאומי-אזרחי ירושלים פועלים בתחומים רבים ומגוונים וניתן לראות את פעילותם במקומות רבים בעיר: מערכות החינוך, הבריאות והרווחה, אתרי מורשת וטבע, משרדי ממשלה, כוחות הביטחון ועוד. בכל מקום בו ניתן שירות ועזרה לתושבים ולקהילה נמצאים גם מתנדבי השירות הלאומי- אזרחי.

במסגרת הפגישה הודה לוץ לברקת על קידום תחום השירות הלאומי בעיר ועל התמיכה שמקבלים המתנדבים מהעיר, "ישנן סיבות רבות לכך שכל-כך הרבה מתנדבים מעוניינים להגיע ולהתנדב דווקא בירושלים, יש בה מאות מקומות התנדבות, אוירה מדהימה ובנוסף היחס המחבק של העיר למתנדבים מוסיף רבות", אמר לוץ.

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת הוסיף כי "ירושלים היא עיר של נתינה, של עזרה הדדית, של התנדבות. השירות הלאומי-אזרחי הוא מאבני היסוד של מירקם החיים הירושלמי. זו נתינה מכל הלב ואנו אסירי תודה על כך. רק בירושלים ניתן לראות התנדבות משותפת לְכל הקהילות החיות בעיר ולכל המגזרים“.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר