"ינאי הרוג מלכות שאין כל בריה יכולה לעמוד בפניו"

היום מלאו 30 למותו של ינאי וייסמן, שנרצח בפיגוע בשער בנימין. הרב עמאר, שנכח באזכרה אמר "גם היום כמו בזמן המן עומדים עלינו לכלותנו"

אפרת קרסנר, כיפה 22/03/16 16:07 יב באדר ב'

"ינאי הרוג מלכות שאין כל בריה יכולה לעמוד בפניו"
אריאל תורגמן, צילום: אריאל תורגמן

בישיבת בני עקיבא "נתיב מאיר" נערכה היום אזכרה במלאת 30 יום להירצחו של טוביה ינאי ויסמן הי"ד, שנרצח בפיגוע בסניף "רמי לוי" בשער בנימין. האזכרה נערכה בנוכחותם של אלמנתו ובני משפחתו ובהשתתפות הראשון לציון, רב העיר ירושלים, הרב שלמה עמאר.

האזכרה התקיימה במסגרת יום שכולו תורה בישיבה, שנערך בתום חודש בו סיימו תלמידי הישיבה ש"ס משניות לע"נ של ינאי ויסמן הי"ד. מנהל חטיבת הביניים בישיבה, הרב יוחאי כהן, היה רבו של ינאי במכינת ידידיה בשדה בר בעבר.

(צילום: אריאל תורגמן)

באזכרה נשא דברים ראש הישיבה, הרב מאיר טויבר, ותלמיד כיתה ח' אביה מילר סיים את הש"ס. הרב עמאר בירך את בתו של ינאי וחיזק את אלמנתו בדבריו.

הרב עמאר התייחס לחג הפורים ואמר כי גם היום מנסים להשמיד את העם היהודי: "גם היום כמו בזמן המן עומדים עלינו לכלותנו, המן הולך והמנים באים ורוצים לכלות את עם ישראל. הקורא את המגילה למפרע לא יצא ידי חובה כי מי שחושב שזה סיפור שהיה לפני אלפי שנים, לא מבין שזה הסיפור גם של היום. והמסר של המגילה נכון גם להיום- אסור להתייאש. מרדכי אסף את ילדי ישראל ולמד איתם תורה, כפי שאתם עושים, ואז לא רק שהתבטלה הגזירה אלא נהפך להם לששון ושמחה. היום אנו לא יודעים מי הם עמלק כי התערבבו בין האומות".

הרב עמאר הוסיף ואמר כי זוהי מצווה גדולה להרוג את האויבים של ישראל:" והיום יש מצווה גדולה של הקם להרגך השכם להורגו כפי שינאי עשה. היום צריך למחות את זכר עמלק שזה הקירור של לימוד התורה וקיום המצוות. ינאי הרוג מלכות שאין כל בריה יכולה לעמוד בפניו ואין עילוי נשמה טוב יותר מלימוד ש״ס משניות, ע״י תלמידי הישיבה הטהורים ובוודאי משם מתפלל ומעתיר על עם ישראל."

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר