חדשות כיפה

המשטרה: ניסיון הלינץ' בטיול בר המצווה - פעולת איבה

משטרת ישראל אישרה כי הילדים ומלוום שהותקפו על ידי עשרות מתפרעים סמוך לכפר קוצרא שבשומרון, נפגעו במהלך "פעולת איבה נגד ישראל"

אחד הפצועים בניסיון הפיגוע

אחד הפצועים בניסיון הפיגועצילום: באדיבות המצלם

משטרת ישראל אישרה כי הילדים שטיילו סמוך לכפר קוצרא שבשומרון לפני כחודש והותקפו על ידי עשרות פורעים ערבים, נפגעו במהלך פעולת איבה. במסמכי האישורים שהוציאה המשטרה נכתב כי "נמצאו הוכחות ברורות שהפגיעה נגרמה מפעולת איבה נגד ישראל". 

גם המבוגר שליווה את הילדים ונפצע מאבן שזרק לראשו אחד הפורעים הוכר כנפגע פעולות איבה. השבוע עצרה המשטרה שישה מתושבי הכפר קוצרא החשודים בהשתתפות במעשי התקיפה, והיום צפוי להתקיים דיון בהארכת מעצרם. 

אביו של אחד הילדים שבנו הותקף במהלך הטיול אמר: "הכרת המדינה באירוע החמור שעברו ילדינו כפעולת איבה היא צעד נכון ואמיתי וכך צריך להיעשות. אך לכל מטבע שני צדדים: מול אלה שהוכרו כנפגעי פעולות האיבה יש את האויב שצריך למצות איתו את הדין, הן עם הפורעים עצמם - כל אחד ואחד מהם להעמיד לדין  ולשפוט באופן החמור ביותר שיש והן באופן קולקטיבי - הכפר שממנו אורגנה ההתפרעות הזו שאיננה הראשונה צריך להיענש באופן קולקטיבי על ידי שלילת אישורי העבודה, כיתור הכפר ועוד דברים נוספים שמערכת הביטחון יודעת לעשות".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמלווה את הנפגעים אמר: "ההכרה במטיילים שניצלו מהלינץ' כנפגעי איבה מזכירה לנו שהמאבק על הזכות של יהודי לחיות בארצו עדיין ממשיך במלוא העצמה.

"עדיין יש כאן אויב מר שמנסה לפגוע בנו בשל היותנו יהודים ולא מוכן לקבל את עובדת שיבת עמנו לארצו. אנו קוראים לכל מערכות השלטון, החוק והביטחון לפעול בעצמה כנגד האויב ולהבטיח את הזכות של כל ילד בישראל לטייל בחופש ובביטחון בשטחים הפתוחים הסמוכים לביתו ובכל מרחבי הארץ".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אביב לוי ז"ל צילום: דובר צהל

החייל ההרוג הראשון מאז צוק איתן: אביב לוי

קרא עוד