סגור

חקלאים, יריתם בפורץ? ארגון חדש יעניק יעוץ משפטי חינם

בעקבות הפריצות בתקופה האחרונה והארוע בבית אלעזרי הוקם ארגון חדש: "חקלאים בחזית" – הגנה משפטים בחינם לחקלאים:"עד שהמדינה לא תעשה את מה שצריך לעשות – אנחנו נעשה זאת"

חדשות כיפה
יד באב התשעו
,
18 באוגוסט, 2016 9:01
קדם

קדםצילום: קדם

"מרגישים שאתם מופקרים בשטח? מפחדים לישון בלילה? צריכים ייעוץ והגנה משפטית? אנחנו לצידכם", כך מפרסמים היום גוף חדש, בשם "חקלאים בחזית", שהוקם על מנת לתת ייצוג משפטי חינם לחקלאים שנמצאים תחת מגיפת הפריצות.

בתנועת "רגבים", העוסקת בנושאים של שמירת החוק בנגב ובגליל והקימה את המיזם, מספרים על עשרות פניות מחקלאים לייעוץ משפטי בנושא חדירות לשטחים חקלאים ולחצרות חקלאים במושבים ובקיבוצים, אשר נותרים עד היום ללא מענה וסיוע.

ב"רגבים" מספרים על מקרים רבים שכבר מטופלים על ידם והביאו להקמת המיזם, כמו חקלאי ממושב אניעם ברמת הגולן הסובל ארוכות מהתנכלות של עבריינים מטובא זנגריה. לפני שנתיים לערך תקפו אותו שלושה פורעים וניסו לפגוע בו קשות. הוא הצליח להתגונן ולהימנע מפגיעה קשה. העבריינים פנו מיד לאחר מכן למשטרה וטענו כי הוא תקף אותם, בתגובה החרימה המשטרה את האקדח שהחזיק ברישיון ולמעשה הפכה אותו לעבריין.

מקרה נוסף הוא של חקלאי נוסף מהמושבה יבנאל הסובל ארוכות מפלישות של בני הכפר רומת אל הייב לשטחי המרעה שלו, חיתוך גדרות ונזקים נוספים. במקרה האחרון נגנבו פרות מהרפת של אותו חקלאי, הוא פנה למשטרה אך לאחר מכן התברר כי שוטר מג"ב שהגיע במסגרת הטיפול בתלונה, גנב בעצמו עגל. התיק שנפתח בעניין נסגר מחוסר עניין לציבור. לאחר פנייתנו התיק נפתח שוב והעבריין עומד כעת מול כתב אישום.

מ"חקלאים בחזית" נמסר כי "אנחנו מאמינים שכשתהיה כתובת לחקלאים, בסוף גם הפורצים יבינו שלא כדאי להתעסק איתם. אי אפשר להמשיך ולהפוך את חקלאי ישראל למופקרים בשטח, במלוא מובן המילה. הם שומרים על האדמות- אנחנו נשמור עליהם, ועד שהמדינה לא תעשה את מה שצריך לעשות - אנחנו נעשה זאת".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נפתלי בנט, ראש הממשלה הדתי הראשון. צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

שאלנו את הרב | איך לעבור את תפקיד ראש הממשלה ולהישאר דתי

קרא עוד