סגור

חנוכה מחדש של בית הכנסת בכנסת

הביקוש יצר לחץ, ובית הכנסת בכנסת ישראל שופץ והורחב והיום נחנך במעמד יו"ר הכנסת והרבנים הראשיים של ירושלים. הרב שטרן הפתיע כשהציע: ליווי של ´יועץ הלכה´ לכל חוק שיעבור בכנסת

חדשות כיפה
יג בחשון התשעז
,
14 בנובמבר, 2016 19:58
באדיבות המצלם

באדיבות המצלםצילום: באדיבות המצלם

לאחר שיפוצים והרחבות נערך היום, טקס חנוכת בית הכנסת המחודש, במעמד יושב-ראש הכנסת חה"כ יולי יואל אדלשטיין, השר אורי אריאל והרבנים הראשים לירושלים.

בבית הכנסת הוא פעיל במשך שעות היממה, ומתפללים בו עשרות רבות של מתפללים,נערכים בו שיעורי תורה ונוכח ריבוי המתפללים והעומס הרב, יו"ר הכנסת הורה על הרחבתו והתאמתו למספר המתפללים.

בית הכנסת החדש שופץ והורחב. לפני השיפוץ, שטח בית הכנסת היה כ- 65 מ"ר, ולאחר ההרחבה, שטחו יהיה כ- 100 מ"ר. אולם הדיונים הסמוך לבית הכנסת, "אולם שפרינצק" חובר לבית הכנסת באמצעות מחיצות ניידות, ובעת הצורך, יהיה ניתן להגדיל את בית הכנסת עד כדי 230 מ"ר.

גם ארון הקודש שבבית הכנסת שופץ. הארון עבר תהליך שימור ושיקום על ידי צוות מומחים לשיקום יצירות אמנות בעץ בראשות הרסטורטורית גב' אליצ'יה דיאס. כזכור, הארון הובא לכנסת מהעיירה סוראניה שבצפון איטליה.

(צילום: באדיבות המצלם)

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין אמר: "בית הכנסת הוא הנשמה והרוח של משכן הכנסת. אין ראוי מ"מקדש מעט" זה, שיהיה לא רק נאה ומכובד אלא גם יכיל בנוחות את הרבים הבאים בשעריו. לאחר שראיתי את הדוחק הרב כמעט מדי יום, נוכח העליה המתמדת במספר המתפללים ב"ה, סברתי כי כשם שבימי בית המקדש אמרו ש"מעולם לא אמר אדם: צר לי המקום"- חיוני שנאפשר גם אנו לכולם להיכנס ברווחה בשעריו ולא להסתפק בעמידה במפתן. אני שמח שההרחבה יצאה אל הפועל, לגברים ולנשים כאחד, כפי שראוי לבית הנבחרים הישראלי במדינת יהודית".

במהלך דברי הברכה אמר רבה של ירושלים הרב אריה שטרן לחברי הכנסת כי יש לחוקק חוק שכל חוק שעובר במדינת ישראל ילווה על ידי יועץ הלכה. כפי שיש יועץ משפטי ויש יועץ לענייני איכות סביבה יש לחייב שכח חוק יעבור חוות דעת הלכתית.

(צילום: באדיבות המצלם)

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: צילום מסך

"הצטרפו אלינו לחיזוק הציונות הדתית בצבא, בלימוד התורה ובהתיישבות"

קרא עוד