ח"כ שקד מחזירה את חוק העמותות: "נבצר את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית"

הצעת החוק החדשה קוראת להגן על הדמוקרטיה הישראלית על ידי הגבלת כוחן של ממשלות זרות, אשר מתערבות באופן ברור בשינוי אופייה של מדינת ישראל ובתדמיתה בעולם

יונתן אוריך, כיפה 10/07/13 10:56 ג באב התשעג

ח"כ שקד מחזירה את חוק העמותות: "נבצר את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית"
יחצ, צילום: יחצ

אתמול (ג‘) הוגשה הצעת חוק העמותות על שולחן הכנסת על ידי יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ איילת שקד ויו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ רוברט אילטוב הצעת החוק קוראת להגן על הדמוקרטיה הישראלית על ידי הגבלת כוחן של ממשלות זרות, אשר מתערבות באופן ברור בשינוי אופייה של מדינת ישראל ובתדמיתה בעולם.

ההצעה קובעת כי "עמותה לא תקבל תרומה העולם על 20,000 שקלים בשנה מישות מדינית זרה, אם יש במטרותיה או במעשיה של העמותה , או במעשיו של חבר העמותה, מקבל שכר בה או חבר הנהלתה אחד מאלה: (א) קריאה להעמדה לדין של חיילי צה"ל בערכאות בינלאומיות. (ב) קריאה לחרם , משיכת השקעות, או סנקציות על מדינת ישראל או אזרחיה. (ג) שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. (ד) הסתה לגזענות. (ה) תמיכה במאבק מזויין של מדינת אויב או של ארגון טרור, נגד מדינת ישראל.

הצעת החוק נולדה מן הנתונים של דו"חות שערך ארגון "אם תרצו", אשר הראו כיצד ממשלות זרות, היו מעורבות במימון ארגונים ישראלים, אשר עסקו במישרין ובעקיפין בתביעות נגד קצינים בכירים בצה"ל בבתי משפט בינלאומיים, בקריאה לחרמות וביצירת דה- לגיטימציה על ישראל . גם היום, ממשלות זרות מעורבות, באמצעות תמיכה בארגונים קיצוניים, בניסיונות בלתי פוסקים לחיסול אופייה היהודי והדמוקרטי של מדינת ישראל.

בין המקרים הבולטים המראים את השפעתם של ארגונים אלו על קביעת דעת קהל עולמית על ישראל וצה"ל הם : דו"ח גולדסטון והמשט לעזה. דו"ח גולדסטון פורסם, כזכור, לאחר מבצע עופרת יצוקה וכלל עשרות ציטוטים שקריים שסופקו לוועדה על ידי ארגונים שקיבלו כספים ממדינות זרות. לאחר בדיקת הנתונים אמר השופט גולדסטון בעצמו שאילו היה כותב את הדו"ח היום, הוא לא היה נראה כפי שנראה דאז. עם זאת, אות הקין נותרה על צבא ישראל והרושם בעולם נחתם.

גם לאחר המשט לעזה האשימו ארגוני דה לגיטימציה כגון בצל"ם ועדאלה את צה"ל אשר אמרו כי "ההתקפה הצבאית של ישראל מפרה את המשפט הבינלאומי כיון שהיא מכוונת כלפי אזרחים ומטרות אזרחיות, ועירבה שימוש בכוח לא-מידתי“.

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ איילת שקד, אומרת כי ”לא ייתכן שמדינת ישראל תאפשר מעורבות בלתי מוגבלת של מדינות זרות, אשר משפיעות על אופייה וערכיה. הדמוקרטיה הישראלית נמצאת תחת מתקפה כפולה. כספים זרים מעוותים את כוחו ורצונו של הבוחר הישראלי ונותנים למיעוט קיצוני יכולת ביטוי גדולה מלרוב הציבור הישראלי. מיעוט קיצוני זה מסכן את מדינת ישראל ומשמש כראש החץ העולמי לדה-לגיטימציה של ישראל. החוק חשוב זה יעזור בצורה דרמטית להיאבק בתופעת זו ולשים גבול בפני מדינות זרות להתערבות בענייניה הפנימיים של ישראל“.

יו"ר סיעת ישראל ביתנו , ח"כ רוברט אילטוב אמר כי ”ישנן עמותות שמנצלות לרעה את מהמעמד הציבורי שלהן, ופועלות נגד מדינת ישראל כמדינה יהודית וציונית. עמותות אלו חותרות לפירוק יסודות המדינה ופועלות ליצירת תדמית שווא, שלילית ולא אובייקטיבית בזירה הבינ"ל. לכן יש צורך לצמצם את יכולתן להשחיר את פני מדינת ישראל“.

יו“ר ”אם תרצו“, רונן שובל, טען כי אויבי ישראל ”ממתגים את המאבק נגדה תחת הכותרת "מאבק למען זכויות אדם", אך הלכה למעשה הם עוסקים בצורה אובססיבית בדה לגיטימציה של ישראל. על כנסת ישראל לפעול בנחישות להגן על הדמוקרטיה הישראלית מפני אלו המבקשים להחריבה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר