ח"כ אורבך מאיים לפרוש מהממשלה אם יפונה מגרון

ח"כ אורי אורבך נפגש עם תושבי מגרון והעביר מכתב לראש הממשלה נתניהו, בו הוא מאיים כי "שותפותנו בממשלה יקרה לנו, אבל איננה אוטומטית"

חדשות כיפה אורי פולק 14/09/11 12:19 טו באלול התשעא

ח"כ אורבך מאיים לפרוש מהממשלה אם יפונה מגרון
יעקב גולן-cc-by-sa, צילום: יעקב גולן-cc-by-sa

האם "הבית היהודי" בדרך אל מחוץ לממשלת נתניהו? ח"כ אורי אורבך, יו"ר סיעת "הבית היהודי", נפגש אתמול (ד') עם תושבי מגרון בעקבות הפינוי הלילי שהיה ביישוב בשבוע שעבר, בעקבותיו העביר אורבך דרישה לראש הממשלה נתניהו לפיה יפעל מיידית למניעת כל אפשרות של הרס היישוב.

במכתבו לנתניהו כותב אורבך כי "הריסת שלושת הבתים במיגרון והחשש מפני הבאות מחייבת אותי כיו"ר סיעת הבית היהודי - מפד"ל החדשה לשלוח אליך מכתב זה באופן מיוחד. אנו קוראים לך להנחות את הגורמים המקצועיים למצוא כל דרך כדי להציל את היישוב מיגרון מהריסה, חס ושלום".

אורבך ציין כי "מתקבל הרושם כי גורמי חוק ואכיפה מפגינים להיטות יתירה להריסת בתים בהתנחלויות, יותר משהם מתאמצים למנוע הריסת בתי יהודים". הוא הבהיר כי "עוד בטרם יתפתח העניין לכדי מהומה פוליטית שאפשר רק לשער לאן תידרדר, אני קורא לך לפעול לעצירת דחפורי ההרס".

יו"ר סיעת "הבית היהודי" אף איים במכתבו כי "שותפותנו בממשלה יקרה לנו, אבל איננה אוטומטית. אנו סבורים כי יש דרכים משפטיות להותיר את היישוב מיגרון על מכונו ואף לפתחו ולחזקו. במיגרון יושבים מיטב בניה ובנותיה של הארץ הזו. הריסת בתיהם, וגם הדרך בה נהגו כלפי המתיישבים עד כה, ממלאות את לבנו צער ואכזבה".

"אנו בסיעת הבית היהודי-מפד"ל החדשה קוראים לך להתעשת ולהורות לגורמים האמונים בכך לפעול להצלת היישוב מיגרון ולהסיר מעל ראש המתיישבים וילדיהם את חרב ההרס והעקירה שהונפה עליהם. זה בידך!", סיכם אורבך.