חילי טרופר – בדרך למפלגת העבודה?

מייסד עמותת "במעגלי צדק" צפוי לרוץ לרשימת מפלגת "העבודה" בבחירות הבאות לכנסת. מקורביו החלו לפקוד צעירים מהציונות הדתית כדי לקדם את מעמדו בשורות המפלגה

צוריאל הורוביץ, כיפה 15/10/12 10:39 כט בתשרי התשעג

חילי טרופר – בדרך למפלגת העבודה?
מתוך הסרט תיכון ההזדמנות האחרונה, צילום: מתוך הסרט תיכון ההזדמנות האחרונה

מסתמן: חילי טרופר, פעיל חברתי ידוע שעומד היום בראש בית הספר התיכון "ברנקו-וייס" ברמלה, צפוי לרוץ לרשימת מפלגת "העבודה" בבחירות לכנסת ה-19 בשנה הבאה. הוא בנו של הרב ד"ר דני טרופר, מייסד עמותת "גשר" ומי שעומד נכון להיום בראש ועדת המפקד של מפלגת "הבית היהודי".

חילי (34) הקים את עמותת "במעגלי צדק" שעוסקת בצדק חברתי מתוך מקורות היהדות, את עמותת "שכן טוב" לחלוקת מצרכי מזון למשפחות נזקקות ותחזוק מרכזי למידה לתלמידים מתקשים, ובעבר שימש כסמנכ"ל תנועת "אחריי!" שמטרתה הכשרה של בני נוער לשירות משמעותי בצה"ל. לפני כחמש שנים לעמוד בראש בית הספר הכושל "ברנקו-וייס" ברמלה, לאחר שזה לא הצליח להתרומם.

מקרוביו של טרופר פוקדים בימים האחרונים צעירים מהציונות הדתית למפלגת "העבודה" תוך ציון העובדה שהוא מתכנן לרוץ למפלגה, ועל דף הפייסבוק שלו כתבו מספר חברים כי התפקדו למפלגה בעקבותיו, תוך שהם מאחלים לו הצלחה בפריימריז. אחד מפעילי המפלגה צוטט כמי שאומר "חילי הוא חבר מפלגה, אדם מסור וראוי... אין ספק שאדם כזה ראוי שיהיה חבר כנסת... מפלגת העבודה זקוקה לאנשים ערכיים וראויים בשורותיה, וחילי אחד מאלה".

שמו של טרופר עלה לא אחת כמועמד פוטנציאלי למפלגת "הבית היהודי", אך טרופר סירב להיכנס למרוץ הפוליטי, ייתכן בשל סיכוייו הנמוכים לשיבוץ במשבצת המתמודד הצעיר במפלגה.

בשיחה עם כיפה נשאל חילי אם הוא מתכנן לרוץ לבחירות הקרובות לכנסת מסגרת מפלדת "העבודה", וענה: "יש סיכוי טוב שזה יקרה. אחליט סופית בימים הקרובים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר