"חוקת בנט היא סופה של מפלגת הציונות הדתית"

חברי הכנסת מוטי יוגב ויוני שטבון זועמים על פרסום השינויים בחוקת הבית היהודי וטוענים שמדובר בהתנהלות דיקטטורית. וועדת החוקה: החוקה תביא אותנו להנהגה

חנן גרינווד כיפה 01/09/14 13:50 ו באלול התשעד

פלאש 90, צילום: פלאש 90
פלאש 90, צילום: פלאש 90

חברי הכנסת מוטי יוגב ויוני שטבון זועמים על פרסום השינויים בחוקת הבית היהודי האמורה לעלות בשבוע הבא להצבעה בועידת החוקה ומאשימים את הבית היהודי ונפתלי בנט בהתנהלות דיקטטורית שתוביל לסוף המפלגה.

"רק מנהיגות חלשה מפחדת מהציבור”, אמר שטבון בפני חברי מרכז הבית היהודי. "הגיע הזמן להאמין בציבור ועוצמותיו, ביטול השפעת הבוחרים תוביל למודל 'קדימה', 'שינוי' ו- 'יש עתיד' שהתרסקו".

שטבון הבהיר כי "חוקת מבקשת לשנות את פניה הערכיים של מפלגת הציונות הדתית, תחת זאת להפוך לליכוד ב'. אמשיך להיאבק בחוקה החדשה, אחרת יבוא סופה של מפלגת הציונות הדתית. אובססיית המנדטים לא יכולה לבוא על חשבון הדגלים הערכיים שלנו, יש לנו אחריות לשמירת זהותה היהודית של המדינה"

"חבל שאני צריך להתעדכן בתקשורת על חוקת הבית היהודי. זוהי ההתנהלות המבקשת להפוך את מפלגת הציונות הדתית ממפלגה ערכית ודמוקרטית של ה'יחד' למפלגת ה'יחיד'”, אמר מוטי יוגב. "איני יכול להתייחס לגופה של החוקה משום שהיא לא הובאה בפניי. גם ישיבות סיעה לא התקיימו בחודש וחצי האחרונים ומעולם לא הוצגה החוקה לדיון בסיעה".

"כך מתנהלת הנהלת הבית היהודי, בחוקה ריכוזית הנותנת סמכויות יתר ליו"ר, כולל שליטה מוחלטת במזכירות, לא בהכרח שתגדיל את הבית היהודי ואת השפעתנו בכנסת, בממשלה ובעם ישראל, אלא עלולה להביא לאבדן אמון ציבורי רחב, לאבדן האחדות בציבור הציוני דתי ואף לפיצול הציבור”, הוסיף יוגב.

"רוחה של הציונות הדתית יונקת מהתורה, העם הארץ והמדינה, כוחה של הציונות הדתית נובע מערכיה, מאחדותה ומהדמוקרטיה שבה. נשמור על אלה - נחזק את כוחנו והשפעתנו הציבורית בעם ובמדינה”.

מוועדת החוקה נמסר: “חברי הבית היהודי מאסו בפלגנות שהביא אותנו אל שלושה מנדטים, ולפיכך תומכים ברוב גדול בחוקה שתביא אותנו להנהגה"

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר