חוטובלי: "אבקש מרה"מ לאשר 800 יחידות דיור בהר ברכה"

בביקור ניחומים בבית משפחת בן גל, אמרה סגנית שר החוץ: "אנחנו מקווים שהר ברכה תהפוך לעיר. ההתחלה הכי טובה היא לאשר את תוכנית הבנייה"

חדשות כיפה 08/02/18 08:49 כג בשבט התשעח

חוטובלי: "אבקש מרה"מ לאשר 800 יחידות דיור בהר ברכה"
חוטובלי בניחום אבלים בבית משפחת בן גל, צילום: דוברות מועצה אזורית שומרון

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, הגיעה אמש (ד') ליישוב הר ברכה כדי לנחם את בני משפחתו של הרב איתמר בן גל הי"ד, שנרצח בפיגוע בצומת אריאל. חוטובלי חיזקה את בני המשפחה וביקשה מבני המשפחה לשמוע סיפורים על הנרצח.

"אני נמצאת כאן ביישוב הר ברכה, בסוכת האבלים. היישוב הזה איבד אבדה מאוד גדולה, הרב איתמר בן גל היה אדם מאיר פנים ומיוחד במינו. ישבתי כאן עם מרים ועם ההורים שלו. אני חייבת לומר שאלו אנשים שמדברים רק על להרבות חיים ולהרבות טוב. אנחנו לא אנשים חפצי נקמות אלא חפצי חיים.

"ומאחר וזו המשימה הלאומית שלנו, אנחנו רוצים להוסיף בניין ביישוב החשוב הזה. המטרה שלנו היא שכל האויבים שלנו ידעו שהמחיר של אותה התנהלות רצחנית היא שעם ישראל יוסיף חיים ומדינת ישראל תוסיף בניין במקום הזה", אמרה חוטובלי.

"אנחנו מקווים שהר ברכה תהפוך לעיר. ההתחלה הכי טובה היא לאשר את תוכנית הבנייה שקיימת כאן, של 800 יחידות דיור. אעביר את הדברים לראש הממשלה ולחבריי בסיעת הליכוד. זו המשימה שלנו - לחזק את מדינת ישראל ואת ארץ ישראל, ואנחנו לא רוצים להשיג את זה דרך טרור – אבל שידעו כל אלו שרוצים להחליש אותנו דרך טרור – לא תחלישו אותנו, רק תחזקו כאן את ההתיישבות היהודית", הוסיפה.

אמו של איתמר אמרה לחוטובלי: "איתמר חשב על הכל בגדול, פרץ גבולות, הוא לא נשאר במסגרת הקטנה שלו, המסר שצריך לצאת ממנו זה לפרוץ החוצה ולהגדיל. לצאת מגבולות היישוב ולגדול, השארנו פה אבדה גדולה".
 
יו"ר המועצה האזורית שומרון יוסי דגן חיזק את דבריה של סגנית שר החוץ, ואמר: "אני מחזקת את המשפחה, ומחזקת אותך בדבריך, צריך שבשכם ידעו שבגלל הרצח הזה, יש פה בהר ברכה עיר, זה המחיר שהם משלמים על הרצח".

יו"ר היישוב הר ברכה יוני הישראלי הודה לחוטובלי על הביקור, ואמר: "תודה שבאת. את חברה ושותפה לדרך המשותפת שלנו. אנחנו נמצאים היום אחרי אירוע קשה. ואנחנו מעל הקבר אמרנו ואומרים את זה לכל בכירי הממשלה – שפה בהר ברכה תקום עיר. כמו שאמרת כל אירוע כזה מנסים להחליש אותנו. הפוך – זה רק מחזק אותנו, מדרבן אותנו, נותן לנו את הכוחות. ככה גם היה  הרב איתמר הי"ד. הוא היה מלא כוחות ושמחת חיים ואנרגיות ומרץ וזה בא לידי ביטוי פה ביישוב הר ברכה. זה יישוב עוצמתי ומלא שמחה. אנחנו חזקים בצורה בלתי רגילה. אני רוצה לומר לכל האויבים שלנו שמתוך המשבר הזה רק תבוא צמיחה והתפתחות ובנייה ועוד שכונה ועוד מבנים ובע"ה באמת תקום פה עיר ואם בישראל". מסר.
 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר