סגור

חוזר מנכ"ל יקבע סופית: תתאפשר טבילה ללא בלנית

משרד הדתות יאפשר לנשים לטבול כרצונן, אך באותה נשימה מדגיש "לטבילה ללא נוכחות בלנית עלולות להיות השלכות של ממש על כשרות הטבילה"

אביטל טרקיאלטאוב
כב באלול התשעו
,
25 בספטמבר, 2016 13:15
שמרית ביינהורן-קליין

שמרית ביינהורן-קלייןצילום: שמרית ביינהורן-קליין

חוזר מנכ"ל משרד הדתות שאמור להתפרסם בקרוב יקבע סופית כי כל טובלת תוכל לטבול ללא בלנית. בחוזר נכתב כי: "אם טובלת מבקשת לטבול ללא נוכחות של בלנית או חברה כלל, אין למנוע זאת ממנה" כך פירסם בסוף השבוע יהודה שלזינגר ב'ישראל היום'.

"אם הטובלת מבקשת לטבול ללא נוכחות של בלנית או חברה כלל - אין למנוע זאת ממנה, תוך הבהרה, ברגישות המחייבת, כי האחריות לכשרות הטבילה מוטלת על הטובלת עצמה. אין לבלנית להפציר בטובלת מעבר לאמור" נכתב בחוזר שאמור להיות מופץ במקוואות ברחבי הארץ.

בחוזר מודגש כי על אף פסיקת בג"ץ בנושא, הטבילה בדרך זו אינה כשרה: "על פי פסיקת הרבנות הראשית לישראל, טבילת אישה מחייבת נוכחות בלנית" נכתב בחזור "לטבילה ללא נוכחות בלנית עלולות להיות השלכות של ממש על כשרות הטבילה".

לפני כחודשיים עבר בכנסת חוק המקוואות בקריאה שנייה ושלישית, לפיו נשים רפורמיות וקונסרבטיביות לא יוכלו לטבול במקוואות של המועצות הדתיות אך נשים אורתודוכסיות יוכלו לטבול כרצונן. החוק עורר סערה ציבורית בשלביו החקיקה השונים כאשר נשים רבות טענו כי זכותן לטבול כרצונן ללא נוכחות בלנית ומנגד הרבנות הראשית טענה כי טבילה ללא בלנית אינה כשרה.

הרבנים הראשיים הגיבו בבג"ץ על האפשרות של טבילה ללא בלנית במקוואות המועצות הדתיות ואמרו כי "אם הטובלת בוחרת לטבול שלא בהתאם לכללי ההלכה, בידה לטבול גם בבריכת שעשועים, שכן טבילתה לבטלה'".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לוסי אהריש צילום: הדס פרוש-פלאש 90

איזה לאום מופיע בתעודה הלידה של אדם אהריש הלוי? אמו לוסי חושפת

קרא עוד