סגור
חדשות כיפה

מתיחות בציונות הדתית: משא ומתן חדש - קשיים ישנים

הבית היהודי והאיחוד הלאומי חזרו לשולחן המגעים, בתקווה שהשיחות יבשילו לכדי ריצה משותפת. הבעיה: הרב פרץ צפוי להתעקש על עמדת המוביל, בעוד סמוטריץ יקרא להנהגה משותפת ויתנגד לפשרה לפיה אף אחד לא יקבל תיק בכיר

הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ

הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'. מאבקים על הראשותצילום: הדס פרוש, פלאש 90, פלאש 90

צוותי המשא ומתן של הבית היהודי והאיחוד הלאומי נפגשים הערב (ב'), על מנת לדון ולסכם את התנאים בנוגע לריצה משותפת. למרות שהמחלוקת בין יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ ובין יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ' נראית בלתי פתירה, בציבור הדתי לאומי מצפים ומקווים לריצה משותפת ואחדות.

לאחר שהודיע אתמול ח"כ בצלאל סמוטירץ' כי אין יכולת להמשיך עם המשא ומתן ללא פשרות, נדמה כי גם הערב לא תצא בשורה גדולה מהישיבה שהחלה בשעה 17:00. הרב רפי צפוי לדרוש את ההנהגה באופן בלעדי, זאת בניגוד לעמדתו של יו"ר האיחוד הלאומי כי יש לפעול במתכונת של הנהגה משותפת ושוויונית, שבה לאחד תהיה אפשרות להתברג בראש הרשימה ולבא אחריו לבחור את התיק הבכיר.

כזכור, סלע המחלוקת היא הנושא של הנהגה משותפת בין שתי הסיעות. לאחר סיכומים שהגיעו אליהם ביום שישי האחרון, בשיחה שהתקיימה במוצאי השבת האחרונה בין שניהם, אמר יו"ר הבית היהודי לחברו כי הוא חוזר בו מהסיכום, "אנחנו האח הבכור", אמר הרב פרץ לסמוטריץ'.

בבית היהודי, ככל הנראה יישבו היום למשא ומתן ללא תנאים מוקדמים, זאת אולי לאחר המחשבה כי ישוריינו ברשימת הליכוד על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, דבר שהתברר כלא נכון. סמוטריץ' מקווה להגיע להסכמות דומות עם הרב רפי, כמו שהגיע עמו ביום שישי האחרון. למרות זאת, קשה לראות תרחיש בו הרב רפי פרץ לא יהיה ראש הבית היהודי באופן מלא.

עוד הצעה שיכולה לבוא מצד הבית היהודי היא שאף אחד לא יקבל תיק בכיר יותר מהשני. זאת כדי לא ליצור מתיחות בין שתי המפלגות. סמוטריץ' צפוי להתנגד גם למתווה הזה, בטענה כי אין זה ראוי שלשם מניעת "מריבות" הציונות הדתית לא תקבל תיקים בכירים ומשפיעים.

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
11.02.2019

1. חיתמו על עצומה לאיחוד המפלגות עכשיו (איחוד עכשיו)

לא נותנים לשיקולי אגו פוליטיים לנצח! הצטרפו אלינו וחתמו עכשיו על העצומה הקוראת לראשי הבית היהודי והאיחוד הלאומי לפעול עכשיו לאיחוד, לפני שיהיה מאוחר. https://www.atzuma.co.il/ichudnow
#איחוד_עכשיו

דווח על תגובה לא ראויה
11.02.2019

2. שניהם אנשי גאוה,ספינים, ודגן מהליכוד בכלל (ספין של סמוטריץ ודגן)

שניהם היו אדריכלי גירוש עמונה בהסכמה תמורת תקציבים וכבוד ומכרו שטח בארץ ישראל בהסכמה,אין להם מידות ואין בהם ריח של תורה ושניהם בעלי גאוה

דווח על תגובה לא ראויה
11.02.2019

3. לתת התחיל בחיבור מיידי בין הבית היהודי עם עוצמה ואלי ישי במקום עם סמוטריץ (א.צ.)

מטרת סמוטריץ ברורה, להתעלק על הבית היהודי. אם היה רוצה לפעול בשמה, היה עליו לעזוב את תקומה כמו הרב בן דהן ולהתמודד בתוך הבית הי ודי. אלא שהוא ידע שאין לא שום סיכוי, ולכן העדיך להיבחר תחת מפלגה של 120 חברים בלבד , ולטעון אחר כל לחשיבות האחדות כפי שרבניו הרב מלמד מנסה לטעון.
הכל צביעות תקומה לא שווה חצי מנדט כפי שעלה בסקרי כשכל המפחגות רצות לבד.
הפתרון היחיד לבית היהודית להתחבר מיידית עם אלי ישי ועוצמה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הנגבי צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

הנגבי: "אם תבוא הצעה לפיזור הכנסת, אנחנו נצביע נגד"

קרא עוד