חברי כיתת כוננות באיתמר נעצרו בחשד לירי לעבר פורעים פלסטינים

שני חברי כיתת כוננות מהישוב איתמר נעצרו בחשד למעורבות בפציעת פורעים ערבים.בארגון חוננו זועמים "זו שערוריה – עוצרים את אנשי הביטחון במקום את הפורעים"

חנן גרינווד, כיפה 20/01/15 16:57 כט בטבת התשעה

חברי כיתת כוננות באיתמר נעצרו בחשד לירי לעבר פורעים פלסטינים
אילוסטרציה: פלאש 90, צילום: אילוסטרציה: פלאש 90

שוטרי היחידה לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י עצרו היום שני תושבי איתמר החברים בכיתת הכוננות הישובית, וזאת בחשד שהיו מעורבים באירוע שהתרחש בשבת לפני כשבועיים וחצי, במהלכו נפצעו פורעים ערבים שתקפו על פי החשד כח צבאי.

השניים מובאים בידי המשטרה לבית משפט השלום בפתח תקווה וייוצגו בידי עו"ד עדי קידר מארגון חוננו.

אחד העצורים הוא חבר כיתת הכוננות של איתמר והשני חבר כיתת הכוננות של רכס הגדעונים. אחד מהם, חייל מצטיין ביחידה מובחרת נעצר היום במהלך שירות מילואים פעיל בעת שהה בבסיסו.

לפי הדיווחים, האירוע המדובר החל לאחר שערבים גנבו עדר מגבעת אלומות הסמוכה לישוב. חברי כיתת הכוננות הוקפצו יחד עם כוחות צבא ופתחו בסריקות במהלכן אותר העדר. במהלך הסריקות עלה גם חשש לחטיפה של ילדים יהודים שרעו עדר אחר, ולפיכך הוקפצו כוחות נוספים.

במהלך הסריקות התפתחו התפרעויות בהן השתתפו ערבים רבים מהכפר עקרבא, אשר יידו אבנים. על פי הטענות באירוע נפצעו מספר ערבים מירי. בהמשך הגיעו למקום כוחות צבא גדולים שהתעמתו במשך שעות ארוכות עם פורעים רבים מעקרבא, ואילו אנשי כיתת הכוננות חזרו לישוב לאחר שהעדר אותר ונשללה אפשרות החטיפה.

מארגון חוננו המייצג את העצורים נמסר בתגובה: "זו שערוריה. לצערנו שוב בחרה המשטרה לעצור אנשי כוחות ביטחון שביצעו את משימתם בגבורה וביעילות, במקום לטפל בפורעים הערבים. אנו מקווים שהמערכת תתעשת בהקדם והעצורים ישוחררו".

בעקבות מעצרם מבהיר מ"מ ראש מועצת שומרון יוסי דגן כי הוא מגבה את חברי כיתת הכוננות ותוקף בחריפות את מעצרם: "המעצר השערורייתי הוא שיא נוסף שנשבר. מדובר בהתנהלות שאינה מתקבלת על שום הגיון ולא היתה מתרחשת באף אזור אחר בארץ".

"חברי כיתת הכוננות הגנו על היישוב ופעלו בסיטואציה של חשש לחטיפת ילדים. במהלך פעילותם הותקפו הם וחיילי צה"ל על ידי עשרות פורעים ערבים מהכפר עקרבא שיצאו לקראתם וזרקו עליהם אבנים וסלעים בכווה לפגוע ואף להרוג חלילה. מדובר באירוע ביטחוני לכל דבר, אשר כל המערכת עסקה בו מטעמי פיקוח נפש למרות השבת".

"אני לא רוצה לעלות על דעתי מה היה מתרחש אילו החשש לחטיפת הילדים היה מתממש. לא יתכן כי מתנדבי כיתת כוננות יקבלו יחס מחפיר שכזה מהמערכת. כל בר דעת אמור לגבות את חברי כיתת הכוננות ומן הראוי שהמשטרה תודה בטעותה ותשחרר אותם לאלתר", אמר דגן.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר