חברי האיחוד הלאומי יחרימו ערב גיבוש של הקואליציה

חברי מפלגת ״האיחוד הלאומי״ השר אורי אריאל וח״כ בצלאל סמוטריץ לא ישתתפו באירוע ״הגיבושון של הקואליציה", במחאה על כך שראש הממשלה מסרב להביא לאישור הממשלה החלטה על הקמת יישוב חדש למפוני עמונה

חדשות כיפה 15/03/17 08:57 יז באדר התשעז

חברי האיחוד הלאומי יחרימו ערב גיבוש של הקואליציה
Yonatan Sindel/Flash90, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

חברי מפלגת ״האיחוד הלאומי״ שר החקלאות, אורי אריאל וח״כ בצלאל סמוטריץ לא ישתתפו באירוע ״הגיבושון של הקואליציה״ במחאה על כך שראש הממשלה מסרב להביא לאישור הממשלה החלטה על הקמת יישוב חדש למפוני עמונה.

מהשניים נמסר: ״לא נוכל לחגוג ולשמוח עם הקואליציה כאשר אחינו ואחיותנו,מתיישבי עמונה נמצאים בתנאים מחפירים וראש הממשלה אינו עומד בהבטחתו להקים יישוב חדש עבורם".

במטה המאבק של עמונה בירכו את השניים על ההחלטה: "אנו קוראים לשרים ולחברי כנסת נוספים מהליכוד, מהבית היהודי ומיתר סיעות הקואליציה להודיע שיחרימו את האירוע במחאה על התנערותו של ראש הממשלה מקיום הבטחתו להקמת היישוב החדש.

לאן נעלמה הבושה?", שאלו במטה והסבירו כי "בשעה שאנו שובתים רעב כבר 14 ימים מול בית רוה״מ, בשעה שאנחנו עדיין שוהים מזה כחודשיים בתנאי פנימיה, אבלים על הרס וחורבן של יישוב פורח בארץ ישראל וממתינים להחלטת הממשלה, ראש הממשלה עורך נשפים וחגיגות לחבריו במקום לדאוג למחוייבות הבסיסית שעליה חתם ולאשר מיידית הקמת יישוב חדש לאנשים שפינה מהבית לאחר עשרים שנה".

עוד הוסיפו:" אנו תושבי עמונה נתייצב הערב בגבעת אולגה מול האירוע ונאמר לחברי הקואליציה כי אם התחייבות רה"מ להקמת ישוב חדש רוהמ לא תצא לפועל מיידית, לא יהיה מנוס מעליה לקרקע גם ללא האישורים הנדרשים וחברי הקואליציה הם אלו שישאו בתוצאות".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר