סגור

זקן רבני מרכז הרב: מועמדותם של רבנים נגד הרב שטרן תפגע בציונות הדתית

פרסום ראשון: הרב יהושע רוזן, זקן רבני ישיבת מרכז הרב ומתלמידיו המובהקים של הרצי"ה יוצא נגד מועמדותם של רבנים לתפקיד רב העיר ירושלים. "הורסים את הסיכויים לבחירת רב ציוני דתי לירושלים"

חנן גרינווד, כיפה
יב בתשרי התשעה
,
06 באוקטובר, 2014 11:21
פלאש 90

פלאש 90צילום: פלאש 90

הרב יהושע רוזן, זקן רבני ישיבת מרכז הרב ומתלמידיו המובהקים של הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל חתם על מכתב נגד מועמדותם של רבנים מהציונות הדתית לתפקיד רב העיר האשכנזי של ירושלים, במקביל להתמודדותו של הרב אריה שטרן, המקובל על כל הציונות הדתית.

במכתב בו חתומים הרב ישראל רוזן, הרב גדעון פרל, הרב יעקב ורהפטיג, ראש מכון הארי פישל ואב"ד בירושלים, הרב דוד סתיו והרב יהושע פרל קוראים הרבנים להתאחד ולתמוך ברב אריה שטרן לתפקיד, ולא להגיש מועמדות של רבנים נוספים, שכן הדבר יפגע בסיכויי הציונות הדתית לזכות בתפקיד. “לראשונה יתמנה רב לתפקיד בכיר במדינה ומועמדות של רבנים נוספים פוגעת בהתמודדות, בדיוק כפי שהיה במירוץ לרבנות הראשית. הורסים את הסיכויים לבחירת רב ציוני דתי לירושלים".

"עם הכנסנו לישורת האחרונה בבחירות לרבנות ירושלים, באנו לעורר את אחינו, רבני הציונות הדתית, שלא לפגום באחדות שנוצרה סביב מועמדותו של הרה"ג אריה שטרן שליט"א לתפקיד", נכתב. "מדובר בהזדמנות היסטורית. לראשונה מזה 30 שנה עומד להתמנות רב ציוני דתי לתפקיד רבני בכיר במדינתנו. אל נא ניתן לפילוגים פנימיים לקלקל את השעה. לצערנו בשנים האחרונות חווינו כמה פילוגים כאלה שהובילו לכך שלא זה ולא זה נבחר לתפקיד, והרבנות המשיכה להישלט בידי רבנים ללא ראייה לאומית רחבה. הדוגמה האחרונה והעגומה לכך הייתה בבחירות לרבנות הראשית לישראל".

"הרה"ג אריה שטרן שליט"א, נבחר על ידי נציגי בתי הכנסת הציוניים דתיים בירושלים, הינו נתמך על ידי רובם המוחלט של רבני הציונות הדתית, ונכון לעכשיו הינו המועמד המוביל לתפקיד. על כן אנו קוראים לכל רבני הציונות הדתית להתגייס לבחירתו".

הבעת תמיכה זו ברב שטרן מצטרפת לתמיכתם, במספר הזדמנויות, של שורת רבנים בציונות הדתית על כל גווניה, אשר הגיעה לשיאה במכתב עליו חתמו עשרות רבנים בעד מועמדותו של הרב שטרן לתפקיד רבה של ירושלים. בין התומכים היו הרב יעקב אריאל, רבה של רמת גן, הרב אהרון ליכטנשטיין, ראש ישיבת הר עציון, הרב דב ליאור, רבה של קריית ארבע, הרב מרדכי שטרנברג, ראש ישיבת הר המור, הרב נחום רבינוביץ', ראש ישיבת מעלה אדומים, הרב רפי פוירשטיין, העומד בראש רבני צוהר, ועוד.

מדובר במקרה נדיר בו הסכים הרב יהושע רוזן לחתום על מכתב כלשהו. בין שאר המתמודדים האפשריים אליהם מתכוון הרב רוזן נמצא גם ראש ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שפירא.

כזכור, לפני מספר שבועות פורסם כי ייתכן והרב שטרן לא יוכל להתמודד לתפקיד הרב הראשי לירושלים, זאת מכיוון שהוא נבחן בעל פה בבחינות לרבנות. בשבוע שעבר פורסם ב'כיפה' כי אם אכן לא יוכל הרב שטרן להתמודד לתפקיד, יגיש הרב יעקב שפירא, ראש ישיבת מרכז הרב, את מועמדותו.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ישראל ליבמן, מנכ"ל ומייסד 'מקימי' בראיון לחדשות כיפה צילום: חדשות כיפה

מנכ"ל ומייסד עמותת 'מקימי': "הצלחה שלנו זאת הצלחה של המשפחה"

קרא עוד