סגור

ועדת הבחירות פסלה את מועמדותו של ברוך מרזל

ועדת הבחירות המרכזית פסלה את מועמדותו של ברוך מרזל, המועמד במקום הרביעי במפלגת יחד, לכנסת ה-20. הוא צפוי לפנות לבג"צ ויערער על ההחלטה

חנן גרינווד, כיפה
כג בשבט התשעה
,
12 בפברואר, 2015 15:17
פלאש 90

פלאש 90צילום: פלאש 90

ועדת הבחירות המרכזית פסלה היום בצהריים (ה') את מועמדותו של ברוך מרזל, מקום 4 במפלגת יחד לכנסת ה-20, זאת לאחר שמוקדם יותר היום פסלו גם את מועמדותה של חנין זועבי. 17 תמכו בפסילו ו-16 התנגדו.

העתירה נגד ברוך מרזל שהוגשה על ידי ארגוני שמאל קיצוני ומפלגות השמאל הוגשה על רקע טענה כי מרזל פעל לאורך השנים כפעיל מרכזי של תנועת כ"ך ומעולם לא התנער מדרכה של התנועה באופן פומבי ורשמי. בנוסף נטען כי הוא מסית לגזענות.

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין קבע אתמול בערב כי אין מסה ראייתית קריטית שתאפשר פסילת מועמדותו של מרזל לכנסת אך ציין כי הראיות שהובאו במסגרת הבקשה הן משמעותיות ומטרידות יותר, והדברים והמעשים המיוחסים למרזל הם קשים וצורמים ביותר.

בין היתר נכללו בבקשה לפסילת מרזל דברים שאמר נגד יו"ר ועדת הבחירות סלים ג'ובראן בשבוע שעבר, אך בתגובה אמר מרזל כי העובדה כי הוא מקלל גם את דב חנין, חבר מפלגת חד"ש, מוכיחה כי אינו גזען.

לאחר זגזוג הודיעו אתמול בערב במחנה הציוני כי יתמכו בפסילת זועבי ומרזל תוך שהם מציינים כי "אנו מסתייגים מהתבטאויותיה הקשות של ח״כ זועבי כמו גם מהגזענות שמייצג ברוך ברזל, אך נמתין לעמדת היועמ"ש על פסילת שני אלה על מנת לגבש החלטה סופית".

מנגד הגיב מרזל לדברים ואמר "הם מפחדים! מדובר במחנה אנטי ציוני שאם היה מתנגד לפסילתי הייתי צריך לעשות חשבון נפש.אין להם התנגדות שטיבי וזחאלקה יהיו בכנסת אבל אותי הם רוצים לפסול, צביעות במיטבה".

ההערכה היא כי ברוך מרזל יעתור לבג"צ נגד ההחלטה, ואם לא יקרה משהו מאוד לא צפוי מועמדותו של מרזל תאושר בידי השופטים כמו גם מועמדותה של חנין זועבי.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מנהלי בתי החולים בהפגנה מול משרד האוצר צילום: שערי צדק

האוצר הודיע על סיכום עם בתי החולים, מנהלי בתי החולים מכחישים

קרא עוד