השר הרשקוביץ נגד "חסינות שירת נשים": "יעצים מחלוקות מיותרות"

יו"ר "הבית היהודי" מתח ביקורת על הצעת החוק של חוטובלי וכצל'ה, לפיה תוענק חסינות הדחה לחיילים דתיים שלא ישתתפו באירועים הכוללים שירת נשים. "היא רק תזיק", הוא טוען

אורי פולק 30/11/11 10:49 ד בכסלו התשעב

השר הרשקוביץ נגד "חסינות שירת נשים": "יעצים מחלוקות מיותרות"
יותם פרום, צילום: יותם פרום

יו"ר מפלגת "הבית היהודי" ושר המדע והטכנולוגיה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, מותח היום (רביעי) ביקורת על הצעת החוק שהגישו אתמול חברי הכנסת ציפי חוטובלי ויעקב(כצל'ה) כ"ץ, לפיה תוענק חסינות לחיילים דתיים מפני הדחה מקורסים או מיחידות מיוחדות בצה"ל, זאת במידה והם יסרבו להשתתף בטקסים הכוללים שירת נשים.

כפי שדווח בכיפה, על פי הצעת החוק, "לא תינתן פקודה לחייל בניגוד לדתו ולא יודח חייל מתפקידו בשל אי מילוי פקודה המנוגדת להלכת דתו". כמו כן הובהר בהצעת החוק כי הגוף המוסמך לקבוע מהי ההלכה המחייבת את החיילים, היא הרבנות הצבאית בלבד.

לדברי השר הרשקוביץ, הפתרון לסוגיית שירת נשים בצה"ל ולשילובן יחד עם החיילים הדתיים, איננו פתרון שניתן לפתור באמצעות חקיקה בלבד. "החוק הזה רק יעצים מחלוקות מיותרות", אומר השר הרשקוביץ לכיפה. לטענתו, "בנושא הזה של שירת נשים, צריך למצוא את 'שביל הזהב' ולא להוביל לצעדים מזיקים".

הרשקוביץ מוסיף כי לדעתו הדרך לפתרון הבעיה היא "לפעול מתוך הבנה והידברות עם ראשי צה"ל ולא באמצעות הצהרות חוק - שרק מזיקות בסופו של דבר".

עמדתו של השר הרשקוביץ ביחס לפולמוס "שירת נשים" היא כי צה"ל "חייב לאפשר לכל חייל דתי לשמור על אורח חייו בהתאם להלכה. לא בכדי יש בצה"ל פקודה לשמור על כשרות ועל שמירת שבת בחדרי האוכל הצבאיים. ניתן וראוי למצוא את 'שביל הזהב' ואת המגשר והמאחד על פני המפריד".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר