השר אריאל: הקפאת הבנייה בירושלים מעלה את מחירי הדירות בישראל

בדיון שהתקיים בוועדת הכספים טען שר השיכון כי "העובדה שלא בונים בירושלים מעלה את המחירים, מבריחה את הזוגות הצעירים ועלולה לגרום להפרת המאזן הדמוגרפי בעיר"

יונתן אוריך, כיפה 10/07/13 16:13 ג באב התשעג

השר אריאל: הקפאת הבנייה בירושלים מעלה את מחירי הדירות בישראל
יחצ, צילום: יחצ

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל טען היום (ד‘) בדיון שהתקיים בוועדת הכספים של הכנסת, כי הקפאת הבנייה בירושלים היא הסיבה לעליית מחירי הדיור בכל רחבי הארץ. השר אריאל הסביר בדיון כי ”העובדה שלא בונים בירושלים מעלה את המחירים, מבריחה את הזוגות הצעירים ועלולה לגרום להפרת המאזן הדמוגרפי בעיר".

השר הוסיף ועדכן כי על פי הנתונים החל משנת 2007 עוזבים את ירושלים כ-6,000 תושבים בשנה. לדבריו, "חוסר הבנייה בירושלים ובגושי ההתיישבות מאיץ את עליית המחירים. אם היינו משווקים בשנה האחרונה במקומות אלה 10,000 יחידות דיור, היינו עומדים היום על 50,000 התחלות בנייה ברחבי הארץ, כאשר חלק ניכר סמוך לאזורי הביקוש. בכך אני מבטיח לכם הייתה משתנה תמונת המציאות של מחירי הדיור היום".

לפי הנתונים שהציג המשרד, במחצית הראשונה של השנה (ינואר-יוני 2013) אושרו עסקאות במספר הגבוה מההיקף בכל שנת 2012. 18,517 דירות במחצית הראשונה של 2013 לעומת 15,380 עסקאות מאושרות בכל שנת 2012. הצפי הוא ללפחות 30 אלף יחידות דיור מאושרות עד סוף 2013.

נציגי משרד הבינוי והשיכון אמרו שכל הטלת מס על השכרת דירות תעלה את מחירי השכירות בגובה המס, והטלת מס זה מנוגדת למדיניות הממשלה להורדת מחירי הדיור. בתגובה אמר נציג האוצר כי לא ידוע לו על הרעיון של הטלת מיסוי על משכירי הדירות.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר