סגור

הרב שרקי: לירות על המחבלים גם כשמעמידים תינוקות בחלונות

בכנס רמלה אמר הרב אורי שרקי כי יש לירות על בתים בהם מכינים פיגועים גם כאשר המחבלים מעמידים תינוקות בחלונות. "מי שרצח את אותם תינוקות זה מי שהעמיד אותם בחלון"

חנן גרינווד, כיפה
יח באדר התשעה
,
09 במרץ, 2015 11:38
אבישי בלוך

אבישי בלוךצילום: אבישי בלוך

הרב אורי שרקי פתח הבוקר (ב') את כנס רמלה ה- 8 המתקיים היום והעומד בסימן 'מוסר ומלחמה' ואמר כי המושג 'מוסר לחימה' זה מושג שהוא תפארת לעם ישראל "אנו המדינה הראשונה שקבעה שהמוסר קודם לפקודות, יש פקודות שהן לא מוסריות ולכן אדם נשפט על ביצוע פקודות אלו. המקרה היחיד שבו עברנו על העמדה הזו היה בזמן ההתנתקות, כאשר צהל חינך את חייליו להילחם נגד מצפונו ולא נגד אויב"

במהלך הרצאתו הזכיר הרב שרקי כי בעבר אמר חבר הכנסת עמיר פרץ שצריך לשבח חייל שלא ירה במחבל שאחז בתינוק. לדברי שרקי את החייל הזה צריך לשפוט. "מה זאת אומרת אתה לא יורה, אתה רוצה שיהרוג אותך? שיהרגו תינוקות אחרים?" בנוסף הזכיר שרקי כי כאשר צה"ל ישב ברצועת הביטחון בלבנון היה בית שצה"ל צפה עליו וידעו שמשם מכינים פיגועים ומטענים "גם המחבלים ידעו ולכן העמידו תינוקות בחלונות, צהל נמנע מלירות על בית זה, מה זה אתה לא יורה על בית זה? מי שרצח את אותם תינוקות זה מי שהעמיד אותם בחלון. הדברים האלה צריכים להיות ידועים. טוב שמדברים על כך"

הרב שרקי הדגיש כי לפי המשפט הבין לאומי שימוש באזרחים זה פשע מלחמה והאחריות היא על אלו שהשתמשו באזרחים ולא על היורים.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רכב שפוצץ בלוד צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה

ראש עיריית לוד מאיים: "נחסום את הכניסה לנתב"ג"

קרא עוד