הרב שרלו: פורום תקנה הוא מקום מפלטם של מי שלא היו הולכים למשטרה

הרב יובל שרלו, חבר פורום "תקנה", מתייחס לסיום פרשת הרב מוטי אלון ואומר כי "אנו לא רשאים להניח לבעל סמכות לנצל את החלשים ממנו – בשום דרך ובשום צורה"

יונתן אוריך, כיפה 19/12/13 11:07 טז בטבת התשעד

הרב שרלו: פורום תקנה הוא מקום מפלטם של מי שלא היו הולכים למשטרה
כיפה, צילום: כיפה

הרב יובל שרלו, ראש ישיבת אמי“ת ”אורות שאול“ וחבר פורום ”תקנה“, מתייחס בשו“ת ההלכתי של כיפה לגזר הדין של הרב מוטי אלון, שנשלח אתמול לחצי שנת עבודות שירות ומאסר על תנאי.

”אנו, בניו של אברהם אבינו, המנסים ללכת בדרכיו ולהמשיך את המסע הגדול בו פתח, מושבעים ועומדים לעשות צדקה ומשפט“, כתב הרב שרלו, ”אנו לא רשאים להניח לבעל סמכות לנצל את החלשים ממנו - בשום דרך ובשום צורה“.

לדבריו, אחד הלקחים מפרשת הרב אלון הוא ש“אנו לא רשאים לאפשר קיום של מצב שבו התורה עלולה חס ושלום להוות גורם המונע התמודדות עם עוול בשל פסיקה לא נכונה ומעוותת את התורה עצמה בתחומי איסור לשון הרע וכבוד תלמידי חכמים, אנו מחויבים ליצור חברה בה ידע כל אדם שאם פגעו בו - הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לפנות למערכות המשפט החוקיות של המדינה ולפעול דרכן, ורק אם הבחירה שלו היא בין להמשיך להיפגע ולאפשר שייפגעו אחרים ובין פניה לפורום תקנה - שיפנה לפורום תקנה“.

יחד עם זאת, טען הרב שרלו כי ”אנו נתבעים לטהר את החברה בה אנו חיים מאפשרות שדווקא ה"שקופים" והחלשים שבחברה ישלמו את מחיר העוצמה. אנחנו חייבים בד בבד עם כל זה לעשות את כל מה שההלכה מחייבת, וגם האנושיות, כדי לשמור על כבודו, שמו הטוב, חירותו וחפותו של זה שמתלוננים עליו, וכן על זה הדרך“.

הרב שרלו הסביר כי פורום תקנה ”יעמוד לימין כל מי שנעשה לו עוול בתחום הניצול והפגיעה - לא חס ושלום כתחליף לרשויות החוק וכשיטה לכבס כביסה מלוכלכת בשקט, כי אם להפך - וימלא את החלל העצום של התמודדות עם פגיעות וניצול שמסיבות רבות ומגוונות לא ניתן להתמודד איתן בדרך אחרת“. הוא טען כי ”התובנה העמוקה ביותר היא שכל מי שנפגע או נפגעה ואינו מוצא מענה ייראה בפורום תקנה את הכתובת שתסייע בעדו להסיר את הפגיעה בו, ופגיעות עתידיות בנפגעות ובנפגעים עתידיים“.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר