סגור

הרב שלום כהן: התקווה זה שיר מטומטם

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב שלום כהן בעוד התבטאות מעוררת סערה במהלך כנס בחירות בנתיבות: התקווה זה שיר מטומטם

נתנאל לייפר, כיפה
ג באדר התשעה
,
22 בפברואר, 2015 15:57
פלאש 90

פלאש 90צילום: פלאש 90

"'התקווה' זה שיר מטומטם" - נשמע בצהריים (ראשון) מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב שלום כהן, המשמש כנשיא מועצת חכמי התורה של התנועה, בדברים שדווחו ב'וואלה'. הדברים נאמרו על פי הדיווח בכנס של התנועה בנתיבות, בו נכחו גם יו"ר המפלגה, אריה דרעי, וחברי המועצה, הרב שמעון בעדני והרב ראובן אלבז.

בכנס סיפר הרב כהן על יחסיו עם הרב עובדיה המנוח, "ליוויתי את מרן 60 שנה, אין אצלו דבר אחר חוץ מתורה. בהכתרה של רב היינו במקום, היינו יושבים אחד ליד השני, בסוף ההכתרה של יצחק ניסים התחילו לשיר 'כל עוד בלבב' וחשבתי - 'אלה משוגעים', אני לא עמדתי. הרב עמד".

הרב כהן סיפר ששאל את הרב יוסף מדוע בחר לעמוד בשירת ההמנון, והוא אמר: "'אמרתי עלינו לשבח'. איש אמיתי, הוא לא רצה שהשיר המטומטם הזה ישפיע עליו".

זוהי לא ההתבטאות הראשונה של מנהיגה הרוחני של ש"ס שמעוררת סערה ויכולה לפגוע בה בקלפי. הרב כהן ידוע בסגננו החריף, כזכור, לפני שנה וחצי אמר "כתוב מלחמה לה' בעמלק. אין הכסא שלם כל עוד שיש עמלק. כס זה כיפה סרוגה. כל עוד שיש כיפה סרוגה, אין הכסא שלם! זה עמלק… מתי יהיה הכסא שלם? כשאין כיפה סרוגה… אלה יהודים אלה?".

01.10.2020

1. בושה. עלבון לעם ישראל (מוישהמוישה)

נשיא שמוחל על כבודו - כבודו מחול. במקום שעובדי האלילעם יזחלו על גחונם במעלו בית הנשיא ריבלין מעליב את העם וירד לרמת הש"ס.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בחירות  צילום: פלאש 90, הדס פרוש

סקר מנדטים: נתניהו מתחזק, סער נחלש, סמוטריץ' בחוץ

קרא עוד