הרב ריסקין: אף אחד מהרבנות הראשית לא דיבר איתי, ניזונתי מעיתונאים

הרב שלמה ריסקין תקף את הרבנות הראשית וטען כי במשך השבועות שבהם חיכה לשימוע בעניינו אף אחד לא שוחח איתו "ניזונתי מעיתונאים ומהתקשורת"

חנן גרינווד, כיפה 06/07/15 10:49 יט בתמוז התשעה

הרב ריסקין: אף אחד מהרבנות הראשית לא דיבר איתי, ניזונתי מעיתונאים
גרשון אליסון, צילום: גרשון אליסון

שבועיים בלבד לאחר שאושרה הארכת כהונתו דיבר אמש הרב שלמה ריסקין על הפרשה שנקשרה בשמו וחוללה סערה בקרב הציונות הדתית.

כזכור לפני כחודש וחצי ביקשה הרבנות הראשית בצעד חסר תקדים כמעט להזמין את הרב ריסקין שמכהן במשך 32 השנים האחרונות כרבה המיתולוגי של המועצה מגוש עציון לשימוע בנוגע להמשך כהונתו.

אמש (א') בשיעור שנשא הרב ריסקין בפני תושבי המועצה ובמעמד סגן שר הביטחון אלי בן דהן ומכובדים נוספים אמר הרב ריסקין כי אף אחד מהרבנים הראשיים לא שוחח איתו מאז נפתחת פרשת הארכת כהונתו.

"הרבנים לא דיברו איתי מילה, כל מה שקרה מהזמן שחשבנו שהם לא יאריכו את כהונתי עד לזמן הקרוב ביותר שהם האריכו את הכהונה לא שמעתי מהרבנות הראשית אף מילה, לא לכאן ולא לכאן. היו שמועות שאפילו יזמינו אותי לשימוע אך גם זה לא קרה"

הרב ריסקין הוסיף ואמר כי למרות מורת הרוח שיש מפסיקותיו לכולן יש סימוכין מרבניים ראשיים בעבר "אני בטוח שלא פסקתי שום דבר שהם יכולים לומר שהפסיקות לא היו לפי הקשת המקובלת של ההלכה.

כל פסק שנראה להם מחוץ למסגרת ואני יודע שחלק מהפסיקות מפריעות להם יש לו סימוכין בהלכה ואצל רבנים ראשיים לשעבר" המאבק היה מאבק בדרך, מאבק בגישה, הוסיף.

הרב ריסקין גם הזכיר את סוגיית הכשרות שעלתה לסדר היום לאחרונה ואמר כי האינטרס של הרבנות הראשית הוא שכל היהודים יוכלו לאכול אוכל כשר "הרבנות הראשית צריכה לדאוג איך להנגיש את הכשרות ליהודים בארץ, לדאוג שהמחירים יהיו הזולים ביותר כדי שיותר ויותר יהודים יוכלו לאכול כשר, זה צריך להיות אינטרס עליון. הרבנות הראשית צריכה לדאוג שכל העם יוכלו לאכול כשר וזה מאוד שונה ממה שקורה כעת. הם צריכים לחבק כל ישראלי ולבדוק איך למנוע קרע בתוך החברה הישראלית"

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר