הרב רונן נויבירט פרש מתפקידו כמנכ"ל ארגון בית הלל

לאחר שלוש שנים בתפקיד פורש אחד ממייסדי ארגון רבני בית הלל הרב רונן נויבירט מתפקידו כמנכ"ל אך יישאר חבר בארגון. "מתכוון להקדיש את השנים הקרובות ללימוד תורה ולכתיבה"

חנן גרינווד, כיפה 11/02/15 10:43 כב בשבט התשעה

כיפה, צילום: כיפה
כיפה, צילום: כיפה

שלוש שנים לאחר שייסד את ארגון רבני בית הלל עם מספר רבנים נוספים, פורש הרב רונן נויבירט, ששימש כמנכ"ל הארגון, מתפקידו, כך נודע ל'כיפה'.

לאחרונה הודיע הרב נויבירט כי הוא פורש מהתפקיד, זאת על מנת להקדיש יותר זמן ללימוד תורה ולכתיבה. בשיחה קצרה ל'כיפה' אישר הרב נויבירט את הפרטים והבהיר כי הוא נשאר כחבר בארגון הרבנים, אך לא בתפקיד המנכ"ל.

"מראש נכנסתי לקדנציה מוגבלת בזמן וכוונתי להקדיש את השנים הקרובות ללימוד תורה ולכתיבה. הגשמתי הרבה בשלש שנים, בית הלל במקום מצויין והגיע הזמן להעביר את הלפיד", אמר הרב נויבירט. עדיין לא ידוע מי יחליף אותו בתפקיד.

לפני מעט יותר משלוש שנים ייסדו הרב אמנון בזק, הרב צחי הרשקוביץ, הרב אוהד טהרלב, הרב רונן לוביץ, הרב חיים נבון, הרב מאיר נהוראי, הרב רונן נויבירט, גב' אושרה קורן והרב אלישיב קנוהל את ארגון רבני בית הלל במטרה לחבר את אזרחי ישראל ליהדות.

בין היתר עוסקים רבני בית הלל במתן פסקי הלכה בנושאים שונים, ומתאפיינים בפסיקה מקילה יחסית. בין היתר התירו לאחרונה הרבנים לבעלי מוגבלויות שכליות להתחתן. בנוסף הם עוסקים בחוקים שונים, בהם גם בחוק הגיור שעלה לכותרות בשנים האחרונות.

בעת ההקמה הגדירו בבית הלל את הארגון כ"חוג של הנהגה תורנית, שייתן גיבוי רעיוני והלכתי לתפיסת עולם מורכבת זו, הממשיכה את דרכה הקלסית של הציונות הדתית. חוג זה יעסוק בשאלות העומדות על סדר היום הציבורי, ישמיע את עמדותיו באופן ברור וצלול מתוך עמדה תורנית. החוג ישמש גם כבמה לבירור שאלות הלכתיות ועקרוניות העומדות על סדר היום. הוא יכלול רבני קהילות ורבני ישיבות, וכן נשים המשמשות כמנהיגות רוחניות וכמלמדות במדרשות, מתוך ביטוי לתחושת השיתוף הנדרשת בין גברים לנשים בהנהגה תורנית. פעילות החוג תהיה בדרכי נועם, מתוך סובלנות כלפי דעות והשקפות אחרות".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר