חדשות כיפה

הרב מצגר למשפחת שליט: "כולנו משפחה אחת"

הרב הראשי האשכנזי, הרב יונה מצגר, ביקר באוהל המחאה ונשא תפילה לשחרור גלעד: "מתפלל שנזכה לשובו במהרה"

א.ב-cc-by

א.ב-cc-byצילום: א.ב-cc-by

למעלה מ-200 בני אדם התכנסו אמש (ב), ערב תשעה באב, לקריאת מגילת איכה באוהל המחאה לשחרור גלעד שליט. הרב הראשי האשכנזי לישראל, הרב יונה מצגר, נשא במקום תפילה לשחרור גלעד, כמו גם דברי חיזוק למשפחה.

"1485 ימים גלעד נמצא בכלא. לפני 1458 ימים חרב עולמם של בני משפחת שליט. ביום חורבן בית המקדש באנו כולנו להזדהות ולהרגיש את כאב המשפחה. כולנו משפחה אחת", אמר הרב מצגר. "אם חורבן בית המקדש אירע בגלל שנאת חינם, היום כולנו מפגינים מעוז של אהבת חינם", הוסיף הרב, שציין כי הוא "מתפלל שנזכה לשובו במהרה, ושיישמעו הדברים בחלונות שצריכים להישמע, גם בשמיים וגם בארץ".

באוהל המחאה נכחו, בין היתר, עשרות רבות מצעירי הבית היהודי, במה שנחשב להתארגנות השטח הראשונה של פעילי המפלגה. הערב אורגן בתמיכתם של חברי הסיעה וכלל לימוד משותף עם פעילי המטה לשחרור גלעד שליט סביב מקורות יהודיים. לדברי הפעילים, לאירוע אין מבחינתם משמעות פוליטית.


"בצל תשעה באב הגענו כדי להזדהות עם כאבה של משפחת שליט" אמר עדו בן פורת, דובר הצעירים בבית היהודי, "לא נצא באמירות פוליטיות ועם זאת לא נסתיר את דעתנו בנוגע לעסקת שליט", לגבי המחלוקת הקיימת הוסיף בן פורת, "אי תמימות הדעים בעינה עומדת, הערב נוכיח שכאשר יש צורך, הציונות הדתית יודעת גם לחבק".

עקבו אחרינו בטוויטר
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בצלאל סמוטריץ' צילום: Miriam Alster/FLASH90

סמוטריץ: "אם בג"ץ יפסול את בן ארי נחזיר אותו לגודלו הטבעי"

קרא עוד