סגור

הרב לאו: עלוני השבת מבזים את בית הכנסת

בדיון במועצת הרבנות הראשית לישראל, תקף הרב דוד לאו את תופעת חלוקת עלוני השבת והבהיר "אין ספק כי מדובר בביזוי כבוד בית הכנסת"

חנן גרינווד, כיפה
יד בטבת התשעה
,
05 בינואר, 2015 14:49
לשכת הרב לאו

לשכת הרב לאוצילום: לשכת הרב לאו

בדיון שהתקיים במועצת הרבנות הראשית לישראל, העלה הרב הראשי דוד לאו את נושא הגניזה בעלוני השבת, והפרסום בהם אשר איננו מתאים לבתי הכנסת. הרב לאו אמר כי "בשנים האחרונות ובעיקר בחודשים האחרונים קיימת תופעה בה מחלקים בבתי הכנסת השונים מאות עלוני שבת, כאשר בחלק גדול מהם אין כמעט דברי תורה אלא בעיקר פרסומות, ונושאים פוליטיים, אין ספק כי מדובר בביזוי כבוד בית הכנסת, ובוודאי שכאשר אלפי עלונים נזרקים מידי שבוע אל פחי האשפה כאשר יש עליהם דברי תורה ופסוקים, מדובר בביזוי של ממש".

חברי מועצת הרבנות הראשית לישראל דנו בנושא וגיבשו בתום הדיון החלטה ובה קריאה ברורה אל מפיצי העלונים ולעורכיהם להימנע מהכנסת פסוקים ושם ה' אל העלונים, "בזמן האחרון יוצאים לאור עולם - מאות עלונים שעוסקים בפרשת השבוע, המופצים בבתי הכנסת בכל רחבי הארץ. מבלי להיכנס לתוכן הפרסומי שישנם בהם, שאין מקומם בזמן התפילה, וכן פרסומים פוליטיים שראוי להימנע מהם בבית הכנסת, כאשר לעצם העניין ישנה כמות אדירה של דברי תורה וחובה למצוא פתרון הלכתי לגניזת העלונים. יש להקפיד על כך שלא יופיעו בהם פסוקים שלמים, שם ה', או כינוי כל שהוא הראוי לשמירה על קדושתו של העלון - מאחר ורוב העלונים לצערנו אינם נגנזים כהלכה".

עוד נכתב בהחלטת מועצת הרבנות הראשית כי הדבר נכון לא רק בנושא עלוני השבת אלא בכל חוברת, הזמנות, עלונים ועיתון שיוצאים לאור, ויש להימנע מפרסום שם ה' ופסוקים שלמים. "אין ספק כי המטרה להרבות בדברי תורה בעלוני השבת חשובה, אך לאור המצב בו בתי כנסת רבים מלינים בפנינו כי הפכו ללוחות מודעות ולמקום בו מפרסמים נושאים פוליטיים בעלונים שמסתובבים בתוך בית הכנסת בזמן התפילה, ראוי ונכון להימנע מכך ככל הניתן" אמר הרב לאו.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עופר כסיף צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ח"כ עופר כסיף הותקף באכזריות ע"י שוטרים | "בלתי מתקבל במדינה דמוקרטית"

קרא עוד