הרב לאו ליהודי צרפת: הפיגוע החסיר פעימה בלב כל יהודי בעולם

באיגרת אותה שלח הרב הראשי דוד לאו הוא פונה ליהודי צרפת בו הוא כותב: "הם נרצחו רק בשל היותם יהודים, דווקא במקום שבו ביקשו להקפיד על אכילת מאכלות כשרים"

חנן גרינווד, כיפה 13/01/15 10:00 כב בטבת התשעה

הרב לאו ליהודי צרפת: הפיגוע החסיר פעימה בלב כל יהודי בעולם
פלאש 90, צילום: פלאש 90

בעוד שעות אחדות יחל מסע הלוויה של ארבעת נרצחי הפיגוע בפריז בירושלים. לקראת הלוויה, שלח הרב הראשי דוד לאו איגרת לרבני וראשי הקהילה היהודית בצרפת, בו הוא הביע את תנחומיו על הפיגוע הקשה.

"בלב קרוע ומורתח, כאשר דמעות בעיניי ומחשבותיי עמכם, כותב אני לכם, בני הקהילה בפריז, שבצרפת. יחד עם יהודי העולם כולו, נחרדנו לשמוע אודות הפיגוע הנורא שאירע באטליז הכשר בפריז, בו נרצחו ארבעה יהודים קדושים וטהורים, שעלו בסערה השמימה ונעקדו על קידוש השם, רק בשל היותם יהודים, ואשר נרצחו בדמי ימיהם דווקא במקום שבו ביקשו להקפיד על אכילת מאכלות כשרים, כיהודים מאמינים", כותב הרב הראשי.

הרב לאו ממשיך וכותב לאנשי הקהילה היהודית בצרפת כי, "הפיגוע הרצחני אשר החסיר פעימה בליבו של כל יהודי באשר הוא, מישראל ומצרפת, מארה"ב ומהעולם כולו, הצטרף לאווירה הקשה השוררת בימים אלו בארצכם, צרפת, כאשר מחבלים צמאי דם מנסים לפגוע באזרחים חפים מפשע. עינינו דמעה, ליבנו נחרד מכאב, ומחשבותינו עמכם, בימים קשים וכואבים אלו".

בהמשך האיגרת כותב הרב הראשי כי "חובתנו וחובת השעה שאנו חיים בה כעת, לא להיחלש או לחשוש, להפך, עלינו להתחזק, לשפר אורחות חיינו, 'בין אדם לחברו', נהיה אחים לצרה, חברים באהבת אמת, וברוב חסד. נתחזק בהקפדה בנושא הכשרות ואכילת המאכלים הכשרים - אל מול הפיתויים הרבים העומדים בפני יהודי הארץ והגולה, ונזכור את אותם קדושים וטהורים אשר מגיעים ברגעים אלו אל מתחת לכיסא הכבוד, יחד עם מלאכי עליון, והקדושים מכל תפוצות ישראל אשר נרצחו, נטבחו ונהרגו במהלך ההיסטוריה הכאובה מדם של בני עמנו".

"תפילתנו שנזכה בקרוב להתגשמות הפסוק, "ובאו האובדים מארץ אשור, והנידחים מארץ מצרים, והשתחוו לה' בהר הקודש בירושלים", שנזכה שעם ישראל מכל תפוצות הגולה יתאחד בארץ ישראל, מעל רגבי האדמה אשר ייחלו לה אבותינו ואבות אבותינו, ואשר הובטחה לנו ע"י בורא העולם, הקב"ה".

את האיגרת המיוחדת מסיים הרב לאו וכותב "לא נותרו בפי דברי נחמה עבור האלמנות, היתומים, ההורים, המשפחות השכולות, מלבד התפילה הנאמרת בכל בית אבל, בתפילה מלב כאוב, כי 'המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים'. כי רק ביד בורא העולם, אבינו מלכנו, רחום וחנון - הכוח לנחמכם. ויה"ר שלא תדעו עוד צער כל ימי חייכם, אמן כן יהיה רצון".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר