סגור
חדשות כיפה

הרב וייס: הייתי מסרב פקודה אם היו מצמצמים סמכויות הרבנות במשמרת שלי

הרב הצבאי לשעבר תוקף בחריפות את הרמטכ"ל בעקבות הפרסום על צמצום סמכויות הרבנות הצבאית וקורא לרבצ"ר להתפטר

דובר צהל

דובר צהלצילום: דובר צהל

הרב ישראל וייס, הרב הצבאי הראשי לשעבר, מגיב על הפרסום בדבר צמצום הסמכויות של הרבנות הראשית בראיון ברדיו גלי ישראל.

הרב וייס התייחס תחילה בסרקזם להחלטה ואמר "אנחנו במציאות אידאלית, הארץ שקטה כבר ארבעים שנה. אין איראן, אין טרור, אין פצמ"רים, הכל בסדר יש רק בעיה אחת, מעמדה של הרבנות הצבאית ואת הדבר הזה אנחנו נסדר בראשונה".

בהמשך התייחס הרב וייס לתקופת שירותו כרבצ"ר ונסיונות דומים שניסו להחיל דאז. "זו החלטה מאוד משמעותית, מאוד כבדה. דרך אגב, גם כשאני שירתתי ניסו להשית עלי החלטות כאלה ואני נלחמתי מלחמת חורמה בכל מי שניסה את הדבר הזה". לאור דבריו, נשאל וייס בנוגע לסירוב פקודה וענה, "בעניין כזה הייתי מסרב פקודה, הייתי מניח את המפתחות על השולחן והייתי יוצא לדרכי".

כמו כן, קרא הרב וייס לרבצ"ר הנוכחי תא"ל רפי פרץ להתפטר מתפקידו. "אני אומר באופן ברור, הרב הראשי פרץ הוא ידיד אמיתי שלי, הוא ידיד קרוב שלי, אני מעריך מאוד את כל עשייתו. הוא צריך עכשיו להיכנס לרמטכ"ל, גם אם הוא יושב באמצע ישיבה הכי חשובה, לבקש ממנו הסברים על הכותרת הזו בעיתון הארץ. אם ההסברים לא ינתנו או לא יתקבלו על ידו, הוא חייב להניח את המפתחות על השולחן. אבל הוא לא צריך לעשות את זה לבד, הוא צריך לעשות את זה ביחד עם סגן שר הביטחון שהיה סגן שר הדתות לפני כן.

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מקום האירוע ברצועת עזה צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

האזינו: כך נשמע החילוץ במבצע בו נפל סא"ל מ'

קרא עוד