הרב דרוקמן למפכ"ל המשטרה: למצות את הדין עם פושעי "תג מחיר"

הרב חיים דרוקמן שוחח עם מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו וביקש ממנו לאתר את מבצעי "תג מחיר" באבו גוש, כדי למנוע מצב בו ציבור שלם יוכתם בשל מעשי חריגים

יונתן אוריך, כיפה
יא בתמוז התשעג
,
19 ביוני, 2013 14:51
יחצ

יחצצילום: יחצ

ראש ישיבת ”אור עציון“ וחתן פרס ישראל, הרב חיים דרוקמן, התקשר היום (ד‘) למפכ“ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו - וביקש ממנו לפעול נמרצות על מנת לאתר את האשמים באירועי ”תג מחיר“ ביישוב אבו גוש. הרב דרוקמן הגדיר את האירוע כ“מעשה נפשע“ וביקש מדנינו למצות עם הנאשמים את הדין ולמנוע מצב שבו ציבור שלם יוכתם בשל מעשי חריגים.

”מעשי הנבלה שנעשו באבו גוש הינם מעשים נפשעים המנוגדים לתורה ולמוסר האנושי“, אמר הרב דרוקמן וציין כי באותן פעולות תג מחיר ”יש משום כפיות טובה לאנשי אבו גוש ביחסם לעם ישראל עוד לפני קום המדינה“. בכך הוא התכוון לעובדה כי תושבי הכפר עזרו ותמכו לשלושת הארגונים היהודיים שפעלו בארץ בימי המנדט הבריטי, וסייעו להם במאבק להקמת המדינה.

"חיזקתי את ידי המפכ"ל וביקשתי שיעשה ככל שניתן כדי לגלות במהרה את זהות האשמים ולמצות איתם את מלוא חומרת הדין. מעשים אלה הינם מעשים אנטי תורניים, אנטי יהודיים ומנוגדים לאנושות“, אמר הרב דרוקמן, ”אין שום היתר לפגוע ברכושו של אחר, אלו מעשי גזל וחבלה הפוגעים קשות במדינת ישראל ובחוסנה".

”מי שם את אותה חבורת פושעים כדי להחליט את שראוי ונכון בעבור עם ישראל, ושקיבלו היתר לפגע ולחבל ברכוש לא להם, ולעבור עברות חמורות האמורות בתורה? אין שום היגיון בביצוע מעשים אלה, ובעובדה כי יש בהם משום חילול השם ופגיעה בתדמיתה של מדינת ישראל“, סיכם הרב דרוקמן.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יפה בן דוד  צילום: Hadas Parush/Flash90

הסתדרות המורים לנתניהו: "להחזיר כיתות לקפסולות"

קרא עוד