סגור

הרב דב ליאור תומך ברב איגרא לתפקיד הרב הראשי

במכתב לחברי הגוף הבוחר, כתב הרב דב ליאור, רבה של קריית-ארבע חברון: "תמכו במועמדותו של הגאון הרב אליעזר איגרא שליט"א, להיות הרב הראשי האשכנזי של עם ישראל"

יונתן אוריך, כיפה
כד בתמוז התשעג
,
02 ביולי, 2013 12:49
יחצ

יחצצילום: יחצ

הרב דב ליאור, רבה של קרית ארבע חברון, ראש ישיבת ההסדר "ניר" והסמכות הרוחנית המשפיעה על מפלגת "תקומה" בכנסת החברה בסיעת "הבית היהודי" בכנסת, הוציא היום (ג‘) מכתב בו הוא מצהיר על תמיכתו ברב אליעזר איגרא לתפקיד הרב הראשי לישראל.

כבעל השפעה רבה בקרב הנציגים התורניים לאומיים בגוף הבוחר, קרא הרב ליאור במכתבו לחברי הגוף הבוחר: "תתמכו במועמדותו של הגאון הרב אליעזר איגרא שליט"א, להיות הרב הראשי האשכנזי של עם ישראל".

"גדול אמיתי בתורה", הרב איגרא (צילום: מירי אמיתי)

”הרב אליעזר איגרא שליט"א הינו צדיק אמיתי וירא שמים, עניו וצנוע, עטור במידות טובות“, כתב הרב ליאור במכתבו, ”הוא תלמיד חכם, גדול בתורה אמיתי ושימש את גדולי דורנו, רבותינו הרב שפירא זצוק"ל והרב אליהו זצוק"ל. הוא פוסק בכל עניין בארבעת חלקי שו"ע ובכלל זה מתמחה במצוות התלויות בארץ ובחקלאות המתפתחת בארצנו וכן בסוגיות חמורות כיוחסין ועגונות, כדרכה של תורה המסורה לנו מדור דורים בלי לסטות ימין ושמאל, ומתוך סבר פנים יפות ונעימות לגברים ונשים כאחד. ידיו רב לו והוא יושב על מדין מזה כעשרים וחמש שנה, כדיין, אב בית דין וחבר בית הדין הגדול“.

עוד נכתב כי הרב איגרא מקובל על גדולי התורה ממגוון הציבורים בישראל, וזוכה לאמונם של קהלים רחבים - דתיים לאומיים, חרדים והציבור המסורתי. אל המכתב הצטרפו וחתמו גם הרב משה דימנטמן- ראש כולל יד ברודמן ורב קהילת 'אוהל חיים' רחובות, הרב יועזר אריאל - דיין לשעבר בטבריה ובצפת וראש כולל דיינות בקרית ארבע והרב מרדכי נגארי - רב העיר מעלה אדומים.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ברוך דיין האמת צילום: shutterstock

הרב איציק אידלס הלך לעולמו

קרא עוד