סגור

הרב גיסר נגד גירוש מסתננים: "בואו לא נשלח אנשים בעל כורחם"

בסרטון שפורסם בעמוד הפייסבוק "לא תסגיר" אומר רב היישוב עפרה כי כי "יש הרבה מאוד פתרונות ורעיונות" שניתן למצוא לסוגיה, במקום לנקוט במהלך של גירוש. "אתגר מוסרי כזה חייבים לפתור בדרכים אנושיות"

חדשות כיפה
ו בניסן התשעח
,
22 במרץ, 2018 9:45
בחותם תהו האם פעל מתוך ניגוד עניינים

בחותם תהו האם פעל מתוך ניגוד ענייניםצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

רב היישוב עפרה וראש מועצת החמ"ד הביע אתמול (ד') התנגדות פומבית לגירוש המסתננים מישראל. בסרטון שפורסם בעמוד הפייסבוק "לא תסגיר" אומר הרב גיסר כי "יש הרבה מאוד פתרונות ורעיונות" שניתן למצוא לסוגיה, במקום לנקוט במהלך של גירוש.  

בין היתר אומר הרב גיסר בסרטון כי "אתגר מוסרי כזה, ואפילו אתגר חוקתי ואנושי כזה, חייבים לפתור בדרכים אנושיות, מוסריות ראויות ככל שמתאים לנו - אזרחי ישראל, יהודים עם כל המטען הרוחני והמוסרי שלנו".

https://www.facebook.com/LoTasgir/videos/1934623663217149/

לדבריו, "יש הרבה מאוד פתרונות ורעיונות. רק בואו לא נשלח אנשים בעל כורחם למקום שאי אפשר להבטיח לא את חייהם ובוודאי לא את האופן האנושי המינימלי הראו שבה בני אדם צריכים לחיות, מתוך ביטחון ורווחה מינימלית".

עמוד הפייסבוק "לא תסגיר" הוקם על ידי קבוצת פעילים בני הציונות הדתית, להם "הציקה התחושה שממש אצלנו מתחת לאף מתרחשת עוולה מוסרית יהודית", כלשונם.

לדברי הפעילים, "החברה הדתית חרטה על דגלה להוות זרקור מוסרי ולהתוות את הדרך בה נלך. כבני הציונות הדתית אנחנו מאמינים כי גירוש בכפייה של אנשים שבתוכם פליטים מהווה כתם מוסרי ועוול עצום כלפי היהדות והציונות.

"לכן, אנחנו קוראים לכולם להצטרף לקריאתנו: לא ניתן לכתם הזה לדבוק בנו כחברה. אנחנו דורשים ממוסדות המדינה להקים מערכת מקלט ראויה והגיונית על פי סטנדרט מערבי".

22.03.2018

1. עצוב שכבוד הרב מאמין לתעמולה שקרית של ארגוני הקרן החדשה (אלון)

דווח על תגובה לא ראויה
22.03.2018

2. כל הכבוד!יפה אמרת! היה משמח לשמוע את זה מהרב.. (איילת)

דווח על תגובה לא ראויה
24.03.2018

3. "המציאות אין לה כנפיים מהירים כאלה אשר לחיזיון" קבע הרב לפני כמאה שנה וכלל זה תקף אף לימינו (מאיר )

דברי הרב מאמנים, אך מציאות זאת שייכת לחזון לא למציאותה עכשווית. אם נחשוב דקות ספורות ולא בפסימיות רבה נוכל למנות בעיות רבות אשר ייווצרו על ידי הפליטים .
א, הלכתית, ללא ספק ההתבלות תגבר מספרם גדול בהרבה מכול עובדים זרים השועים פה. [כן אם אנחנו לא מודעים ישנם אנשים שם בגוש דן שממש לא אכפת להם גזע -מבחינה גזענית הם מזמן לא כאלו הוא דת -לא ממש מעניין אותן מה הטור אומר בהלכות אורח חיים שם שם..]
ב. שכונות רבות יהפכו למדינה שלישית, כיף לחשוב שכולם כמונו אך הפליטים האלו מגעים מתרבות שבה המוסר היהודי והנאורות האירופית רחוקה מיני ים...
ג. הכסף שלנו האזרחים, יש לנו במדינה מספיק משפחות על קו העוני אשר הביטוח לאומי עובדים סוציאליים וכל מארח האנטי קפיטליסטי של המדינה אשר ממן אזרחים חלשים, אז קודם כל.. "עניי עירך קודמים" צריכים להיזהר לא להיות צדיקים מידיי ולפגוע בעצמינו
אזיי לחזון: שהפליטים יהיו משכלים נאורים מוסרים, וכן שתושבי גוש דן לא יתחתנו איתן, אן כנפיים מהירות כשל המציאות" לכן בה נשלך אותן לארצם איפה שהם יצרו בעיות ומשם אנו נעזור להם, כמדינה מוסרית אכפתית .

דווח על תגובה לא ראויה
25.03.2018

4. שה' ישלח לרב גיסר כמה שיותר שכנים מאריתריאה (שאול)

מיהו החכם? הרואה את הנולד. אלא מה, הליברלים אינם חכמים.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ראש עיריית בני ברק עם מפקדי המשטרה צילום: דוברות עיריית בני ברק

ראש העיר בני ברק עם מפקד המחוז: תכנית משותפת להשבת השקט והסדר לעיר

קרא עוד