הרב גינזבורג הודה כי הוא תומך בתג מחיר?

בפגישה בין וועד רבני השומרון ונשיא ישיבת עוד יוסף חי, דרשו הרבנים מהרב גינזבורג לגנות פגיעה בחיילי צה"ל. הרב גינזבורג בתגובה: גנו הקולות המתנגדים לפעולות תג מחיר ותתמכו בסירוב פקודה

חנן גרינווד, כיפה
ל בניסן התשעד
,
30 באפריל, 2014 11:56
אלנתן גוטווירט

אלנתן גוטווירטצילום: אלנתן גוטווירט

וועד רבני הישובים בשומרון בראשות הרב אליקים לבנון וראשי המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה ויוסי דגן, נפגשו אמש (ג') עם הרב יצחק גינזבורג, נישא ישיבת עוד יוסף חי ביצהר, בביתו שבכפר חב"ד. בפגישה דרשו הרבנים מהרב גינזבורג להתייצב לצדם וכן לצד רב היישוב יצהר הרב דוד דודקוביץ' ולגנות את הפגיעה בחיילי צה"ל.

בתגובה לדרישת הרבנים אמר הרב גינזבורג כי אלימות של שני הצדדים אינם רצויים אך מנגד סירב לצאת נגד תופעת תג המחיר. הרב הציע כי הרבנים יחתמו יחד על קריאה נחרצת וברורה של רבני ישראל לסירוב פקודה.

"לעניות דעתי, הדרך היחידה למנוע תגובות בלתי מבוקרות של צעירים אכפתיים לעם ישראל ולארץ ישראל, כגון חבלה ברכבים וזריקת אבנים וכו', היא כאשר כל רבני יו"ש ואישי ציבור ביו"ש יצאו בקול צלול שעל כל חיל ושוטר יהודי לסרב פקודה שנוגדת את דעת התורה, כגון פגיעה ברכוש יהודי בכל אתר ואתר בארץ ישראל", אמר הרב בהציגו עמדה ניצית שלכאורה תומכת בתג מחיר.

במכתב אשר שיגר לאחר הפגישה כתב הרב כי יש לקרוא מעל כל במה אפשרית כי מותר לכל אדם יהודי לבנות בכל אזור בארץ ישראל וכן דרש כי הרבנים יגנו קולות המגנים פעולות תג מחיר. "צריך שהרבנים יגנו בתוקף את בוגי שקרא לפעולות המחאה הללו טרור", כתב הרב וטען כי "ברגע שקול זה ישמע ברור לא תהיה שום סיבה להגיב לשום פעולה צבאית בדרך של 'תג מחיר'"

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: shutterstock

5 הצעות לאחסון וסדר יעיל בבית - חלק א'

קרא עוד