הרב בן דהן: "הבית היהודי" תתנגד לכל שחרור מחבלים

בטקס לזכרם של נפגעי פעולות האיבה קרא סגן שר הדתות לראש הממשלה נתניהו "לעמוד בגאון ולא לשחרר מחבלים", זאת בכל עסקת שבויים עתידית

אורי פולק, כיפה 15/04/13 17:02 ה באייר התשעג

הרב בן דהן: "הבית היהודי" תתנגד לכל שחרור מחבלים
cc-by-Natisabu, צילום: cc-by-Natisabu

סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן, קרא היום (ב‘) לראש הממשלה בנימין נתניהו שלא להסכים לשחרור מחבלים בעסקאות שבויים עתידיות, זאת במהלך דברים שנשא בטקס הזיכרון של ארגון נפגעי הטרור ”אלמגור“.

”חיילי צה"ל מסכנים את נפשם כדי לא לפגוע בזקן או בילד חף מפשע, עד כדי חירוף נפשם, בעוד שמנגד, המחבלים פראי האדם מוכנים לפגוע בילדים, נשים וזקנים ללא רחם“, אמר הרב בן דהן, שאמר כי ”ראש ממשלתנו צריך לעמוד בגאון ולא לשחרר מחבלים, בין אם מחבלים עם דם על היד או ללא דם על הידיים. גם אלה שהם כביכול בלי דם על הידיים, כוונתם הייתה להרוג, אך בסיעתא דשמיא לא הצליחו“.

"אנשי 'הבית היהודי' יתנגדו באופן חד משמעי למחוות“, אמר הרב בן דהן, ”נגמרה התקופה של מתן ומתן. יש משא ומתן“. הוא הזכיר בדבריו את מקרה הפריצה לישיבת "נתיבות יוסף" שבמצפה יריחו, שאירע לפני מספר שבועות ואמר כי "נכנסו מחבלים לישיבת נתיבות יוסף, היו שם תלמידים "מתמידים" שבאו ללמוד גם בזמן חופשת בין הזמנים. אחד הבחורים רצה לישון בבית המדרש אך לא עשה זאת בסוף וזה היה נס גדול. המחבלים נכנסו עם גרזנים ומספרי תיל ורצו לפגוע בערש תרבותנו, בספרי הקודש, ביסודות האמונה והביטחון של העם היהודי“.

בהזדמנות זו קרא הרב בן דהן לנשיא המדינה ולרבנים הראשיים לגנות את המעשה: "לצערי, עד היום לא שמענו את נשיא המדינה ואת הרבנים הראשיים מגנים את המעשים הללו ואני שוב קורא להם לעשות זאת“.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר