הרב ביגון: להכות בפלסטינים בכל הכוח, שירגעו לכמה שנים

ראש ישיבת ”מכון מאיר“ טוען כי יש להרחיב ולהעמיק את מבצע ”עמוד ענן“, זאת על מנת ”להכות מכה חזקה, נוק-אאוט נגד ארגוני הטרור, שלא יחשבו ב-40 שנה הקרובות לפגוע ביהודים“

אורי פולק, כיפה 20/11/12 16:11 ו בכסלו התשעג

הרב ביגון: להכות בפלסטינים בכל הכוח, שירגעו לכמה שנים
מכון מאיר, צילום: מכון מאיר

הרב דב ביגון, ראש ישיבת ”מכון מאיר“, טוען כי במסגרת מבצע ”עמוד ענן“ יש להכות את הפלסטינים ברצועת עזה ”פגיעה קשה“, כדי להרתיע את ארגוני הטרור ממלחמה נגד ישראל. ”עלינו להכות אותם כדי שירגעו לכמה שנים. לוקח להם זמן להתאושש אחרי ”אגרוף“ כזה“, אמר הרב ביגון בשיעור שהעביר השבוע.

לדברי הרב ביגון, המשמעות של ”דע את האויב“ היא ”להבין למה האויב נלחם בנו. צריך לדעת את זה מפני שמטרת האויב נחוצה על מנת להגיע ולהשיג את המטרה הזו. על זה מתנהלת המלחמה“. לטענתו, ”המלחמה של הערבים נגדנו לא התחילה היום, היא התחילה עוד לפני הקמת המדינה. לערבים יש מטרה אחת ויחידה והיא לחסל את מדינת ישראל. אם לא רק אומרים את זה, הם גם משתדלים מדי פעם להרים ראש וליישם את זה, על ידי התקפות ופיגועים ואף מלחמות. אנחנו יודעים את זה, חווינו את זה. אנחנו צריכים למנוע את מזימתם“.

”הדרך למנוע את השגת המטרה הזו היא להרתיע אותם באמצעות השבת מלחמה שערה“, הוסיף הרב ביגון, ”אבל זו מלחמה אחת, שהולכת ונמשכת עד שבסופו של דבר גם הערבים יבינו שלא כדאי להם להתעסק עם עם ישראל. הם יבואו ויבקשו עוד סליחה ומחילה על כל מה שעוללו לנו. רק כשהם חוטפים מכה חזקה מאוד-מאוד, נוק-אאוט, ואנחנו מסוגלים לעשות את זה, הם מבינים. צריך רק לקבל את ההחלטה הנכונה. אחר כך הם לא ירימו יותר את הראש ולא יעזו לחשוב ב-40 שנה הקרובות על לגעת ביהודים, לא רק בפצצות - אפילו לא באצבע“.

הרב ביגון הוסיף כי ”היום, המלחמה העכשווית, מתנהלת על הניסיון של הערבים להשפיל אותנו. זה מה שחשוב להם, להכניס את העם היהודי בארץ ישראל לבהלה. להבריח אותם למקלטים. באמצעות ירי הטילים הם מנסים להשפיל אותנו. אנחנו, כמובן, חייבים לעמוד זקופים וגאים - לא להישבר מוראלית בגלל הירי הזה. לא להיחלש. המטרה שלהם היא להשפיל אותנו בעיני העולם ובעיני הערבים עצמם, להראות להם שהם מצליחים לפגוע בנו“.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר