סגור

הרב סדן במתקפה על בנט והבית היהודי: "מצרפי הבדואים למפלגה ינסו להחליף את השם לבית הישראלי"

ראש המכינה בעלי לא אוהב את הכיוון אליו מושך יו"ר הבית היהודי את המפלגה ואומר כי "יש בתוכנו חברים אשר עובדת היותנו מיעוט מלחיצה אותם והם מחפשים קיצורי דרך כדי להשפיע מהר יותר". לדבריו, "אסור למכור את העתיד בעד נזיד עדשים של מספר מנדטים"

משה ויסטוך
יז באלול התשעז
,
08 בספטמבר, 2017 1:28
הרב אלי סדן

הרב אלי סדןצילום: תקשורת ודוברות דינה אברמסון 

ראש המכינה בעלי, הרב אלי סדן, מותח ביקורת חריפה על הקו שמתווה שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט. במאמר שפורסם הבוקר (שישי) ב'מקור ראשון' הוא טוען כי מדובר בניסיונות לקיצורי דרך שעלולים להרוס את עתיד הציונות הדתית.

בפתח המאמר הוא מציין כי בישראל ישנן שתי קבוציות עיקריות. אלה שמגלים נאמנות גדולה לתורה ומצוותיה, אך מתנגדים למוסדות המדינה, קרי רוב הציבור החרדי, ואילו הקבוצה השניה מורכבת מאנשי הציונות שמאמינים בכל ליבם במדינה אך הם אינם מעמידים את עולם התורה בראש מעייניהם.

לדבריו, הציונות הדתית היא הגורם היחיד שמשלב בהצלחה בין השניים, אך היא מצויה במיעוט מה שגורר לדבריו ניסיונות לטשטוש עולם הערכים שלה מצד נציגיה בכנסת. "יש בתוכנו חברים אשר עובדת היותנו מיעוט מלחיצה אותם והם מחפשים קיצורי דרך כדי להשפיע מהר יותר".

לדבריו, להרחבת השורות במפלגה עלולה להיות מחיר כבד, "צירוף מועמדים אשר יכניסו את דעתם האישית – החילונית לשיח הפנים מפלגתי, כשהם- בצדק -דורשים להרים ידם בכנסת על פי מצפונם האישי, יטשטש את אופייה של המפלגה, ובוודאות יגרום לפיצול ופרישה של חלקים נכבדים מהציונות הדתית". על כן הוא אומר כי "אסור בשום פנים ואופן לטשטש את תפיסת עולמנו, ובודאי שאסור להוריד אותה מהמפה הפוליטית על ידי הפיכת הבית היהודי למפלגה כללית מעין ליכוד ב', או התחיה".

בדרך לפילוג? בנט ואריאל

בדרך לפילוג? בנט ואריאלצילום: פלאש 90. מרים אלסטר

דברי הרב סדן מגיעים על רקע הפרסומים אודות כוונתו של שר החינוך להיפטר מהסמן הימני במפלגה, קרי האיחוד הלאומי. לטענתו, "הנציגים אשר צריכים לקבל החלטות איך להוביל את המפלגה, גם חברי המרכז וגם חברי הסיעה בכנסת, צריכים להיות אך ורק אנשים שיש להם הזדהות ונאמנות גמורה לאידיאל שהזכרתי".

אחד ממיסדי המכינה בעלי הדגיש כי למרות שהוא אינו "יודע אם זמנה קצר או ממושך, אך ברור לי בתקופה זו אסור לנו להתבלבל, אסור לנו להיכנע ללחצי ההווה ולמכור את העתיד הגדול בעד נזיד עדשים של מספר מנדטים".

הרב סדן התייחס לא רק להשפת העולם לפיה יש לצרף מומדים שאינם דתיים לבית היהודי, אלא גם לח"כים דתיים שמבקשים להשתלב ברשימות שאינן דתיתות באופן מובהק, "יש כאלה המצטרפים למפלגות גדולות מתוך תקווה ששם תהיה להם השפעה משמעותית יותר על מה שקורה במדינה, ומאידך יש כאלו הרוצים לצרף נציגים חילוניים למפלגת הציונות הדתית בכנסת כדי לטשטש את זהותה הדתית ועל ידי כן להפוך למפלגה גדולה יותר, אולי אפילו מפלגת שלטון ועל ידי זה להשיג השפעה גדולה יותר על מה שקורה במדינה!".

לשיטתו, "לאלו גם לאלו יש כוונות טובות, אך לדעתי הם טועים, כיוון שהם, מסיבות פרגמטיות, נוטשים את האידאה של הציונות הדתית. כיום אני מבין עד כמה מסוכן היה שינוי השם ממפלגה דתית-לאומית לבית היהודי. אני חושש שהעוסקים כיום בצירוף בדואים למפלגה ינסו להחליף את השם לבית הישראלי".

08.09.2017

1. היפרדות מהאיחוד הלאומי תהיה ברכה (גם לאיחוד הלאומי בפרט וגם לימין בכלל)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2017

2. הרב אלי סדן - קרח מכאן ומכאן (בן הארץ)

עזב את שיטת הרב בשביל רעננה, ומגלה ששיטת רעננה יורשת גיהנום

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2017

3. רק הרב קורא נכון את המפה. בנט כישלון חרוץ. (מבין עניין)

הוכחה נוספת היא שהרב גייס אתמול 4 מיליון ש"ח. ביום אחד!!!!!!!!!!! זה מראה שהעם והציבור איתו ושיטתו תלך ותמשיך לפרוח. בנט הוא תופעה חולפת ותורתו של הרב שתמיד צופה למרחוק תמשיך ותאיר ותהיה יציבה.

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2017

4. ל3, כשהרב סדן אמר להצביע לבנט זאת היתה ראייה שטחית, נקודתית, הרב טאו אמר לו כבר בבחירות מה יהיה עם הבית היהודי, והוא בחר את שלו, עכשיו הרב טאו צדק (אברהם יצחק כץ)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2017

5. מצטרף ל4, הרב צבי טאו אמר לך בזמן הבחירות מה יהיה בנט ואם המפלגה הנ"ל, עכשיו כל מה שהרב חזה שיהיה איתם, לצערנו- קרה (צבי מגנס)

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2017

6. אצלנו בשכונה אומרים- ''שוב הרב טאו צדק'' (אריק)

מה לכם כי תלינו על הרב אלי סדן? רבני מרכז הרב לא תמכו בבית היהודי? הרב דב ליאור בבחירות הראשונות? ועדיין הרב דרוקמן, הרב אריאל, הרב צפניה דרורי וכו'.. יש מקום לכל יראי ד' ביחד בעז''ה.. לאט אבל בטוח גם הציבור החרדי יבשיל

דווח על תגובה לא ראויה
08.09.2017

7. למי שלא מבין הרב סדן תוקף גם את יחד (יהושע)

הוא קורא לא לשתף פעולה לא עם החילונים אבל גם לא עם החרדים

דווח על תגובה לא ראויה
10.09.2017

8. איילת שקד זה בסדר אבל בדואים לא? (לא הבנתי)

דווח על תגובה לא ראויה
10.09.2017

9. ניתוח אמיתי של המצב. בנט מעוניין במפלגת ימין חילוני (איציק)

אין ברירה אלא לאפשר לו לרוץ כשאיפותיו וכל היהודים יראי השמיים ירוצו במפלגת גג משותפת: ישי-ברוך מרזל-סמוטריץ ואריאל

דווח על תגובה לא ראויה
14.09.2017

10. הרב אלי סדן משמש פה לרבים. (זאב נרי'ה)

הרב אלי סדן משמש פה לרבים. הציונות הדתית, בכל ההרכבים של התארגנותה עד ה"בית היהודי"
הניפה דגלים ופעלה למען הערכים: "תורת ישראל לעם ישראל וארץ ישראל".
השותפות של הציונות הדתית והשתלבותה וההסכמים הקואליציוניים היו כלים למימוש ערכיה.
ההנהגה הנוכחית של הבית היהודי פועלת בעיקר בכדי להגיע להנהגה לאומית ולעמדות שילטוניות
חשובות ולהנהגת הממשלה כ"מטרה עיקרית".
פעילות למען קדום הערכים ההיסטוריים של הציונות הדתית הינם מטרה משנית הנדחקת לצערי לשולים.
וכל זמן שהנר דולק, אפשר לתקן !!!.
כתיבה וחתימה טובה לשנה טובה !!!

דווח על תגובה לא ראויה
14.09.2017

11. לא חדש (משה)

כבר כשהתמודד מול אורלב אמרתי לכל מי שרצה לשמוע שמי שרוצה ליכוד ב' יצביע לבנט ומי שרוצה מפד"ל יצביע לאורלב. חלק רצו ליכוד ב' וחלק לא קראו נכון את המפה וכך עלה בנט לראשות המפלגה

דווח על תגובה לא ראויה
14.09.2017

12. טעויות (מ)

יש כמה טעויות הקלדה בכתבה וזה משגע אותי!! אתם לא עוברים על מה שאתם כותבים לפני שזה עולה?!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המהומות  בלוד צילום: מיכל אברהם

מהומות נגד יהודים ברמלה: "כל בית עם דגל ישראל - חטף אבנים"

קרא עוד