הרב אלון דחה את עסקת הטיעון שהציעה לו הפרקליטות

הרב מוטי אלון שנחשד על ידי המשטרה בביצוע מעשים מגונים בקטינים, דחה את הצעת הטיעון שהציעה לו המדינה. כתב אישום יוגש נגדו בקרוב

אורי פולק 30/10/11 21:20 ב בחשון התשעב

הרב אלון דחה את עסקת הטיעון שהציעה לו הפרקליטות
Shalom, צילום: Shalom

הרב מוטי אלון, מי שנחשד על ידי משטרת ישראל בביצוע לכאורה של עבירות מין נגד תלמידיו, דחה היום (א') את עסקת הטיעון שהציעה לו בשבוע שעבר פרקליטות המדינה.

כפי שדווח בכיפה, בשבוע שעבר הציעה פרקליטות המדינה לרב אלון עסקה טיעון מקלה, במסגרתה יודה הרב בעבירות מין אך לא ייאלץ להתמודד עם סעיפי אישום נוספים הנוגעים לעבירות המין המיוחסות לו. כעת מתברר כי הרב אלון סירב להודות בעבירות המין שהוצגו בעסקה. בשל החלטתו, הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום בגין ביצוע מעשים מגונים - כבר בתקופה הקרובה.

מקורב לרב אלון אמר הערב לכיפה כי "על אף שהעסקה קבעה כי הרב אלון לא יישלח למאסר, הרב סירב להודות בהאשמות שיוחסו לו. כפי שאמר עד היום, הרב לא עשה שום דבר ממה שתואר על ידי פורום 'תקנה' או המשטרה. שום דבר, עורבא פרח. מרבית האנשים היו קופצים על העסקה הזו בשתי ידיים אבל הרב אלון, כפי שנלחם כל השנים הללו למען שמו, ימשיך להילחם עד להוכחת צדקתו המלאה בבית המשפט".

כפי שדווח לראשונה בכיפה, ההחלטה על עסקת הטיעון נובעת מחוסר בראיות מוצקות נגד הרב אלון. גורם המקורב לפורום "תקנה" טען באוזני כיפה כי העדויות אשר הוחזקו בארבע השנים האחרונות בידי "תקנה", נמסרו עם חקירת המשטרה לידי הפרקליטות וכי הפרקליטות היא שבחרה להוציא את הסיפור לתקשורת כחלק מהניסיון שלא לסגור את התיק ולגבש כתב אישום. ההחלטה להציע לרב אלון עסקת טיעון מחזקת את ההנחה כי הראיות נגד הרב אלון - קלושות יותר מכפי שהסתמן בתחילה.

כזכור, לפני חמישה חודשים הגיע עורך דינו של הרב אלון, יאיר גולן, שימוע בעניין הגשת כתב אישום נגדו. הרב עצמו לא הגיע לשימוע. במהלך השימוע, שנארך כשעתיים, טען עורך דינו של הרב אלון כי הוא אינו מכחיש את העובדות אך הוא כופר באחריותו הפלילית, שכן, לטענתו, החיבוקים והמגע עם אותם נערים קטינים נעשו מתוך אהבתו התמימה כלפיהם ולא מתוך תאווה מינית או מטרה לסיפוק מיני. ייתכן ועורך דינו של הרב אלון יוזמן לשימוע נוסף כדי לשכנע את הפרקליטות לחזור בה מכוונתה להגיש נגדו כתב אישום.

מספר חודשים קודם לכן אישר היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, את המלצת פרקליטות מחוז ירושלים אשר דרשה להעמיד לדין, לאחר שימוע, את הרב מוטי אלון בחשד לעבירות מין שביצע לכאורה בשני קטינים בין השנים 2003-2005. ההחלטה התקבלה על דעת פרקליט המדינה, משה לדור - ונמסרה לידיעת הרב.

כחודש קודם לכן העבירה הפרקליטות את טיוטת חוות הדעת הממליצה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, להעמיד לדין את הרב מוטי אלון בגין ביצוע מעשים מגונים בשני נערים לפחות. בפרקליטות ציינו כי הגיעו למסקנה לאחר בחינת עמדת המשטרה בפרשה.

תזכורת: פורום "תקנה" מאשים את הרב אלון

כזכור, לפני כמעט שנתיים האשימו חברי פורום תקנה את הרב אלון ב"מעשים המנוגדים לערכי המוסר והקדושה" לדבריהם הרב אלון הפר את הסיכום שנערך עימו במסגרתו אמור היה לחדול מעיסוק חינוכי-ציבורי, ולכן נאלץ הפורום לפרסם את האשמות נגדו. הרב אלון מצידו סרב להתייחס באופן ישיר להאשמות נגדו, וציין כי הוא מקבל את הייסורים באהבה.

שנה לאחר מכן ובתום חקירה שהחלה בחודש פברואר אשתקד, המליצה המשטרה לפרקליטות להעמיד לדין את הרב מוטי אלון. במהלך עבודת הצוות נערכו מספר בדיקות לאיתור מתלוננים שנפגעו מינית ע"י הרב. יחידת להב 443 של המשטרה הצליחה לאתר מתלונן, אשר על עדותו לא חלה התיישנות. המתלונן הביע את הסכמתו למסור עדות מפורטת אודות מעשים מגונים בכוח בתקופת היותו קטין שבוצעו בו ע"י הרב אלון בשנים 2005-2006.

חומר החקירה שנאסף הוצג בפני ראש אגף החקירות במשטרה, פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, שהחליטו על בדיקה מעמיקה יותר של התלונה. לאחר שבוצעו מספר בדיקות, שהוכיחו וחיזקו את עדותו של המתלונן, החליט היועץ המשפטי לממשלה לפתוח נגד הרב אלון בחקירה פלילית. במסגרת החקירה הפלילית, נחקר הרב אלון תחת אזהרה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר