הרב אהרון אגלטל: תלמיד בן 18 אמור להיות כבר לאחר בירור זהותו התורנית

יו"ר איגוד הישיבות הקטנות הלאומיות מתנגד לטענות לפיהן זהות הנערים הנמצאים בסוף התיכון אינו מושלם, ושיש להמשיך בעיצוב הזהות בישיבת הסדר, וטוען כי גיבוש הזהות נעשה בישיבה קטנה

חנן גרינווד, כיפה 31/03/14 13:56 כט באדר ב'

הרב אהרון אגלטל: תלמיד בן 18 אמור להיות כבר לאחר בירור זהותו התורנית
יחצ, צילום: יחצ

"דווקא לאור השינויים הדרמטיים המתחוללים סביבנו יש הבנה טובה יותר לכך שתלמיד בין 18 אמור להיות כבר לאחר בירור זהותו היהודית התורנית ולא בתחילתה. דווקא כך נוכל להבטיח שאלו המתאימים ביותר ימשיכו הלאה ואלו שאינם, ימשיכו בחייהם הרגילים והטובים מתוך חיבור עמוק ומשמעותי לתורה", כך אומר הרב אהרון אגלטל, יו"ר איגוד הישיבות הקטנות הלאומיות בכנס השני של האיגוד אשר התקיים השבוע בשעלבים.

באירוע הסיום של זמן חורף, שהתקיים בחדר האוכל הגדול של קיבוץ שעלבים השתתפו למעלה מ-300 תלמידי הישיבות הלאומיות הקטנות, ששמעו הרצאות ושיעורים מגדולי הרבנים. רבה של פ"ת, הרב מיכה הלוי אמר לנערים כי "השפעתן של הישיבות הקטנות הינה ציבורית, גם אם לא ניתן להצביע באופן מדויק על דרכי ההשפעה, אנחנו בטוחים שעצם קיומן של הישיבות האלה, מרומם את רוחה של האומה כולה".

הרב נחום נריה, בנו של הרב משה צבי נריה זצ"ל, אבי דור הכיפות הסרוגות, מסר שיעור לתלמידים, עודד אותם בדרכם הקשה בעמל התורה, חיזק אותם בתחום בן אדם לחברו ואמר כי רואה במודל הישיבות הזה המשך טבעי למפעל חייו של אביו "בכפר הרא"ה, אבי זצ"ל שאף להקים ישיבה קטנה, אבל הציבור לא היה בשל לכך עדיין. אשרינו שזכינו שבדור שלנו ישנם כבר תלמידי חכמים ואוהבי תורה המוכנים לשלוח את ילדיהם לישיבות קטנות ובכך להמשיך את מורשת אבי זצ"ל".

הישיבות הקטנות בנויות במתכונת דומה לישיבות הגבוהות תוך התאמה לחייהם של נערים בגילאי תיכון. מתקיימים בהן לימודי גמרא בעיון ובבקיאות לצד שיעורי הלכה ואמונה. הישיבות הקטנות מאפשרות לימודים לבגרות בשנת הלימודים הרביעית ולדברי הרב מתניה אריאל, ראש ישיבת 'דרך חיים' בשעלבים- הרוב המוחלט מהתלמידים, עובר את הבחינות בהצלחה.

"הציבור הדתי לאומי מצוי בעיצומו של מסע לבירור זהותו" הסביר הרב אגלטל בכנס. "טעות היא לחשוב שענייננו הוא לבנות אנשים טובים וישרים. כדי להשיג זאת אין צורך בעמל גדול. המיוחד שבעם ישראל הוא שאנו אלוקיים ולשם כך נדרש עמל גדול של תורה ועבודה. הישיבות הקטנות הן אבן הבוחן להבנת העניין הזה בתוכנו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר