הרב אבינר: פולמוס התנ"ך מוכיח שהציונות הדתית אכן מפולגת

ראש ישיבת "עטרת כהנים" קורא לתלמידיו לשלוח את בניהם למוסדות חינוך של ש"ס, ובלבד שלא יקחו חלק בתוכנית הלימודים החדשה בתנ"ך. "יראת שמים לפני הכל", הסביר

אורי פולק, כיפה 19/07/12 12:08 כט בתמוז התשעב

הרב אבינר: פולמוס התנ"ך מוכיח שהציונות הדתית אכן מפולגת
ערוץ מאיר, צילום: ערוץ מאיר

הרב שלמה אבינר, ראש ישיבת "עטרת כהנים" בירושלים, טוען כי פולמוס התנ"ך וההבדל בין גישת הלימוד שמובילים רבני "הגוש" והמנהל לחינוך דתי במסגרת תוכנית הלימודים החדשה, לעומת גישת רבני "הקו" והרבנים החרדים-לאומיים, הינה סממן נוסף של הפילוג בציונות הדתית.

בתשובות הלכתיות שיתפרסמו בסוף השבוע הקרוב בעלון "עולם קטן", נשאל הרב אבינר "האם לא כדאי להגיע להסכמה משותפת כדי לא לגרום לפילוג בציבור הדתי-לאומי?". הרב אבינר השיב כי "זה לא עניין של פילוג אלא בעיה של אמונה או כפירה, מלבד זאת - הפילוג כבר נעשה". כמו כן קרא הרב אבינר להמשך המאבק נגד תוכנית הלימודים החדשה וטען כי "מסורת ישראל היא קנאית ולעולם לא תוותר".

עוד קורא הרב אבינר לתלמידיו לשלוח את בניהם ובנותיהם למוסדות חינוך של ש"ס, כדי שלא יקחו חלק בתוכנית הלימודים החדשה. "אין כאן שאלה, וודאי שעדיף ללמוד במוסדות של ש"ס. יראת שמיים לפני הכל". עם זאת, הוסיף הרב אבינר כי "יש לקוות שהגזרה הרעה לא תצא לפועל".

לדעת הרב אבינר, תוכנית הלימודים החדשה בתנ"ך מבוססת על "חסרון אמונה במסורת ישראל" וכי התמיכה של חלק מהרבנים בתוכנית איננה רלוונטית: "גם רבנים לפעמים אומרים דברים לא נכונים. יש לבדוק כל דבר עניינית ולהכריע לפי רוב חכמה ורוב מניין".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר