סגור

הרבצ"ר לצוערי קורס רבנים צבאיים: העיקר - אהבת ישראל

הרב הצבאי הראשי, תא"ל הרב רפי פרץ, נפגש עם 60 צוערי קורס רבנים צבאיים ושוחח איתם על האיזון בין שמירת שבת לשמירה על כוננות מבצעית בצה"ל: "יש להכריע מתוך שיקול דעת"

יונתן אוריך, כיפה
כג באב התשעג
,
30 ביולי, 2013 13:06
דובר צהל

דובר צהלצילום: דובר צהל

60 צוערי קורס רבנים צבאיים סיירו השבוע במכון 'ארץ חמדה' הירושלמי, במהלכו ביקרו הצוערים בכולל ופגשו ברב הצבאי הראשי, תא"ל הרב רפי פרץ, ששיתף את הצוערים בתפקידו ודיבר אף על האיזון בין שמירת שבת לשמירה על כוננות מבצעית בצה"ל.

הרב פרץ נשאל על ידי אחד מאברכי 'ארץ חמדה' שבימים אלו משמש כצוער בקורס, בנוגע לאיזון בין שמירת שבת לבין שמירה על כוננות מבצעית בצה"ל. הרב פרץ סיפר לצוערים כי דילמה זו התעוררה בעבר ע"י לוחם בסיירת גולני ששאל האם מותר להכין את הציוד שלו למבצע בשבת לנוכח העובדה כי המפקד שלו לא יספיק לעשות לו את מסדר הכוננות בזמן אחר לפני המבצע. הרב פרץ עמד על כך שיש להכריע בשאלה זו מתוך שיקול דעת ובחינה יסודית של הנתונים.

ראש מכון ארץ חמדה, הרב יוסף כרמל, סיכם את הביקור ואמר: "שמחנו לארח בבית מדרשנו את צוערי קורס רבנים צבאיים, אנו מאחלים להם הצלחה רבה ורואים בהם נכס ערכי ומשמעותי החובר לשורותיו של שומרי מדינת ישראל. חניכי הקורס מהווים עבורנו שליחי אהבת התורה והארץ המאירים את דרכם של המוני ישראל".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הכשרת לוחמות השריון הראשונות צילום: דובר צה"ל

הניסוי נמשך: לוחמות חי"ר יוסבו למפקדות טנקים

קרא עוד