סגור

הרבנות הראשית תסדיר תעודות כשרות לחנויות בגדים

הרב אליהו שלזינגר חשף כי בכוונת הרבנות הראשית לפתוח מחלקה שתעניק תעודות כשרות לחנויות בגדים בירושלים, זאת לאחר שבבדיקה מדגמית התברר כי ברבות מהן נמכרים בגדים שהם "שעטנז"

אורי פולק
כז בחשון התשעב
,
24 בנובמבר, 2011 17:52
Bob Jagendorf -cc-by

Bob Jagendorf -cc-byצילום: Bob Jagendorf -cc-by

הרב הפוסק של הרבנות הראשית בירושלים, הרב אליהו שלזינגר, חשף היום (ה') בראיון לרדיו "קול חי" כי הרבנות הראשית צפוי לפתוח בקרוב מחלקה חדשה שתספק תעודות כשרות לחנויות בגדים בירושלים.

הרב שלזינגר הסביר כי ברבנות "מבקשים שיהודי שנכנס לקנות בגד, גם אם זה בגד לאשתו וגם אם זה בגד לילדים, אני רוצה שהוא יבקש תעודת כשרות. בדיוק כך כמו שאדם לא נכנס למסעדה אם הוא לא רואה תעודת כשרות. אני הייתי רוצה שאנשים לא יכנסו לחנות של בגדים או חליפות בלי שיראו תעודת כשרות, או לפחות אולי תעודת כשרות על חברה מסוימת, שהיא זאת שמייצרת חליפות".

לדברי הרב שלזינגר "כאשר אנשים קונים חליפות, אין להם שום מושג מהיכן הן הגיעו. הם לא יודעים שחלק מהחליפות מגיעות היום מסין, מכל מיני מקומות בעולם בהם נדרש פיקוח. יש יבואנים או משווקים שמדפיסים בתוך החליפות 'נקי מחשש שעטנז', כאשר אין אף אחד אין שום גוף שעומד מאחרי הדברים".

לטענתו, "מתוך בדיקה מדגמית שעשינו בהרבה מאוד מהחנויות, מתברר שאנשים פשוט הולכים בחליפות אסורות באיסור לאו מן התורה, שחז"ל אומרים שמי שלובש בגד שעטנז אין תפילתו מתקבלת".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ג'ונתן פולארד  צילום: ללא

אביאם סלע, מפעילו של ג'ונתן פולארד, זכה לחנינה מטראמפ

קרא עוד