סגור

הקיבוצים מתחברים לשורשי היהדות

מתחת לפני השטח, אפילו הקיבוצים החילוניים ביותר מתקרבים אל היהדות באמצעות שיעורי תורה, סיורי מורשת ופעילות אקטואלית בחגים

יונתן אוריך, כיפה
כז בטבת התשעד
,
30 בדצמבר, 2013 10:25

צילום:

הקיבוצים החילוניים ביותר לא האמינו שזה קורה להם, אבל מתחת לפני השטח וללא רעש תקשורתי - רבים מהם מתקרבים ליהדות ולערכי המורשת, למרות ההיסטוריה החילונית שמאפיינת את התנועה הקיבוצית מאז הקמתה.

ארגון ”בעין יהודית“ הוא המנוע המרכזי מאחורי המהלך הזה, שכולל סיורים, שיעורי תורה ופעילויות אקטואליות בחגים - בעשרות קיבוצים בישראל.

"אנחנו שמחים לתת מענה לביקוש הרב לזהות היהודית“, אומר לכיפה הרב משה שחור, יו“ר ”בעין יהודית“, שמוסיף כי ”למזלנו בקיבוצים רוצים לשמוע את מה שהתנתקו ממנו, הביקוש גדול מאוד אצל הצעירים אבל גם הדור הבוגר משתתף".

לדבריו, לנוכח האופי הפתוח והישיר של אנשי הקיבוצים, קל להם לפנות ולבקש את מה שהם מתעניינים בו ללא עכבות ובאופן גלוי וישיר. ”לדעתי אחת מן הסיבות המובילות להתעניינות המחודשת ביהדות היא הגישה הפתוחה המעודדת סקרנות והתעניינות בכל תחום ובין השאר גם בתחומי היהדות", מגלה הרב שחור.

בשיעורי התורה שמתקיימים בקיבוצים על ידי צוות הארגון, מדגיש הרב שחור כי "הנכונות לשמוע וללמוד גדולה, הקיבוצים והמושבים באים מתוך גישה כנה ושואלים שאלות כדי להבין ולקבל". השבוע הארגון חבר לקרן למורשת הכותל ויחד הם יזמו עבור הקיבוצניקים בדרום סיור תוכן מאורגן לירושלים. בימים הקרובים עשרות תושבים ממועצת שער הנגב, בני שמעון ואשכול יארזו תיקים ויצאו לסיור בבירה במסגרת פרויקט המכונה 'שבת חורף ירושלמית'.

נתנאל עובדיה, רכז ”בעין יהודית“ בשער הנגב מציין כי "אנו מזמינים את כולם לשבת יהודית רוחנית ומעניינת. מטרת השבת פגישה עם משמעות השבת ביהדות וגם פגישה עם עצמנו, הכול באווירה ירושלמית קסומה ובאירוח מלא". הסיור לירושלים זאת רק דוגמא אחת לפעילות הארגון המשתרעת על פני כל אזור הדרום ונעשית בקיבוצים ביניהם קיבוץ ניר-עם, יכיני וברור חיל.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: צילום מסך

פצוע הלינץ' דורש מהמשטרה: עצרו את המחבלים שניסו לרצוח אותי

קרא עוד