סגור

הצעת חוק: החלת חוקי מדינת ישראל על שטחי יו"ש

הצעת חוק מציעה להחיל את חוקי מדינת ישראל בשטחי יהודה ושומרון באמצעות תחיקת ביטחון. "אין שום סיבה מוצדקת לכך שאזרחי ישראל הגרים ביהודה ושומרון לא יוכלו לקבוע את חובותיהם וזכויותיהם גם בלי להחיל ריבונות על השטח"

חנן גרינווד, כיפה
יא בחשון התשעה
,
04 בנובמבר, 2014 14:26
פלאש 90

פלאש 90צילום: פלאש 90

הצעת חוק שהונחה על שולחן הכנסת עם תחילת מושב החורף מציעה כי כל חוק חדש המתקבל בכנסת יחוקק בתוך 45 ימים באמצעות צו של אלוף פיקוד המרכז כך שיחול באופן זהה גם ביהודה ושומרון.

על הצעת החוק חתומים יו"ר שדולת ארץ ישראל בכנסת, ח"כ יריב לוין וח"כ אורית סטרוק וכן יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין, יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ איילת שקד, יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ אברהם מיכאלי, יו"ר וועדת החוקה מסיעת ישראל ביתנו, ח"כ דוד רותם, ויו"ר סיעת יהדות התורה מנחם אליעזר מוזס.

בשדולת ארץ ישראל מסבירים כי ביהודה ושומרון חיים כיום כשלוש מאות וחמישים אלף אזרחי מדינת ישראל, שמצביעים לכנסת אך בפועל חייהם לא מנוהלים על ידה עקב העדר תחולה של החוק הישראלי.

"מדובר במציאות בלתי קבילה בעליל מבחינה דמוקרטית, הפוגעת ללא כל ספק בכבודם של תושבי האזור הישראלים ואף גוררת בעקבותיה פגיעה קשה בזכויותיהם ומפלה אותם לרעה ביחס לשאר אזרחי המדינה. כך למשל, העדר תחולה לחוקי עבודה המגנים על העובדים, וכדו'", אומרים בשדולה.

הצעת החוק מבקשת לתקן עוול זה, להשוות בין הנורמות השונות החלות על אזרחיה של מדינת ישראל ללא קשר למקום מושבם ולהביא למצב בו גם את חייהם של אזרחי המדינה תושבי האזור תנהל הכנסת הנבחרת, וזאת מבלי לשנות את מעמדו של השטח מבחינה מדינית ומבלי לסתור את הוראות הדין הבינלאומי שישראל קיבלה על עצמה, לפנים משורת הדין, להתנהל על פיו ביהודה ושומרון.

יו"ר שדולת ארץ ישראל בכנסת ח"כ יריב לוין וח"כ אורית סטרוק: "הצעת החוק הזו תביא להגנה על הזכויות כמו גם החובות של תושבי יהודה ושומרון הישראלים. אין שום סיבה מוצדקת לכך שאזרחי ישראל הגרים ביהודה ושומרון לא יוכלו לקבוע את חובותיהם וזכויותיהם באמצעות נציגיהם בכנסת, שנבחרו לשם כך, גם בלי להחיל ריבונות על השטח".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דרושים צילום: .

מתרגשים מהבחירות שבפתח? מכורים לפושים? בואו לעבוד איתנו

קרא עוד