הפרקליטות הוסיפה עדה נוספת נגד הרב אלון

בפרקליטות מחוז ירושלים הוסיפו עדת תביעה נוספת לכתב האישום המתוקן נגד הרב מוטי אלון, הנאשם לכאורה בביצוע מעשים מגונים בתלמידיו, רגע לפני התחדשות המשפט נגדו

אורי פולק, כיפה 03/12/12 11:15 יט בכסלו התשעג

Shalom, צילום: Shalom
Shalom, צילום: Shalom

פרקליטות מחוז ירושלים צירפה עדת תביעה נוספת לרשימת העדים נגד הרב מוטי אלון, הנאשם בביצוע מעשים מגונים לכאורה בתלמידיו, רגע לפני פתיחת משפטו שצפוי להתחדש מחר (ג‘). בעיתון ”מעריב“ פורסם כי הפרקליטות הגישה בקשה לתקן את כתב האישום בפעם השנייה ולהוסיף אליה עדה נוספת, בטענה כי היא ”אוחזת במידע חיוני לחקר האמת“.

בעיתון דווח כי מדובר בעובדת באחד ממרכזי הסיוע לנפגעי עבירות מיניות, שסייעה לאחד הנערים שמופיעים בכתב האישום כמי שבוצעו בו, לכאורה, מעשים מגונים על ידי הרב אלון. העדה החדשה, ד‘, ציינה כי היא הייתה עדה לאירוע שתיארה עדה אחת שכבר מופיעה בכתב האישום. בפרקליטות סבורים כי עדותה חיונית לחקר האמת ויכולה להביא להרשעה של אלון, גם אם הדבר כרוך בפתיחתו מחדש של כתב האישום בשלב מתקדם כל כך.

("עדות חיונית לחקר האמת", הרב אלון. צילום: Shalom-cc-by-sa)

פרקליטו של הרב, עו"ד אשר אוחיון, סירב להגיב לידיעה ב“מעריב“, משום שלדבריו טרם הספיק ללמוד את החומרים החדשים שהגישה הפרקליטות.

לפני כחודש הגישה פרקליטות מחוז ירושלים כתב אישום מתוקן נגד הרב אלון, בו נוספו חמישה עדים נוספים, חלקם תלמידיו לשעבר, כעדויות מרשיעות נגדו. בפרקליטות סבורים כי הוספת העדים תחזק את הטיעונים נגד הרב אלון. חלקם, מסתבר, כבר מסרו עדות בפני השופטת במהלך החודשים האחרונים.

הפרקליטות הגישה לפני כחצי שנה עדויות חדשות נגד הרב אלון. לפי אחת מהן, טוען אחד מתלמידיו לשעבר של הרב אלון כי הוא "הושיב אותי קרוב מאוד אליו וחיבק חיבוק ארוך. אני זוכר שאני מחבק אותו בחזרה. יצאתי מהחדר, היה לי ברור שמשהו לא בסדר, ושרק בן אדם אחד יכול לעזור לי וזה הוא".

על פי עדות אחרת המבוססת על עובדת הסוציאלית אשר עבדה בעבודות ניקיון בסמוך לביתו של הרב אלון, היא טוענת כי היא הבחינה ברב יושב ברכבו ומחבק את אחד התלמידים. "הנחתי שזו אשתו. חזרתי לבניין, המשכתי לנקות וכשחזרתי החוצה אחרי חמש-עשר דקות ראיתי עוד חיבוקים וליטופים. אחרי כמה דקות הם יצאו מהרכב, ולתדהמתי ראיתי שמדובר בנער בן 15", מתארת העובדת בעדותה.

מקורביו של הרב אלון תקפו את פרסום העדויות החדשות בטענה כי הרב אלון עצמו, במסגרת חקירתו, הביא אותן כראייה לכך שההאשמות המיוחסות לו היו חלק מדרכו החינוכית - ולא מתוך כוונות פגיעה מינית.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר