'העגונה מצפת': "תודה לה' ששם סוף לייסורי הקשים"

בית המשפט העליון שם סוף היום לחשש שהעגונה שקיבלה גט ע"י בית הדין הרבני בצפת תיאלץ לחזור לעגינותה. לאחר הפסיקה היא ברכה ואמרה: "זה היום המאושר בחיי"

חדשות כיפה 30/03/17 14:00 ג בניסן התשעז

'העגונה מצפת': "תודה לה' ששם סוף לייסורי הקשים"
קואליציית עיקר, ורד פרידמן, מכללת אמונה, צילום: קואליציית עיקר, ורד פרידמן, מכללת אמונה

העגונה מצפת, שהתבשרה כי בית המשפט העליון הורה לבית הדין הרבני לא לדון בערעור כנגד הגט שקיבלה בבית הדין מצפת, הודתה בהתרגשות לקב"ה ואמרה: "הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו" הכל מאיתו והתודה היא להשם יתברך שעשה סוף ליסוריי הקשים".

כל התקופה הזאת הייתה קשה לי מאוד ואני מודה בראש ובראשונה לבתיה כהנא-דרור על הדרך שצעדה איתי יד ביד ולא הרפתה לרגע עם האמונה שלה שיש לעשות צדק לנשים עגונות ולא לגרום להם לסבל. מודה לכל אלה שתמכו וצעדו איתנו במאבק הזה זה היום המאושר בחיי".

עו"ד כהנא דרור, שייצגה את העגונה ומנהלת ארגון מבוי סתום אמרה: "ברוך מתיר אסורות .." אני שמחה שהגענו ליום זה, בראש ובראשונה עבור האישה שיצאה לחרות אמיתית ערב חג הפסח, ותוכל להמשיך בחייה, ועבור היהדות ובתי הדיו הרבניים שהתפתחות חשובה ופורצת דרך בהלכה לשחרור עגונות הוכרה כלגיטימית.

החלטת בג"צ המכירה "בעגינות" כפגיעה בכבוד והחרות של נשים המעוגנת בחוק כבוד האדם וחרותו גם אם כביכול בשם ההלכה הנה תקדימית ועשויה לעודד פתרונות הלכתיים חשובים למען תיקון עולם ולמען זכויותיהן של נשים בישראל".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר