סגור

הסוף לטלפונים מ"קבר רחל"?

התיקון לחוק שהציע ח"כ מיקי רוזנטל אושר בוועדת הכלכלה בקריאה שנייה ושלישית. לפי התיקון גם גופים ללא כוונת רווח לא יוכלו לשלוח

חדשות כיפה
ז בסיון התשעו
,
13 ביוני, 2016 14:32
המשרד לשירותי דת

המשרד לשירותי דתצילום: המשרד לשירותי דת

"חוק הספאם" המורחב, שישים סוף להטרדות מקברי צדיקים ועמותות, אושר לקריאה שנייה ושלישית: וועדת הכלכלה אישרה היום (ב') את התוספת לחוק הספאם שיזם ח"כ מיקי רוזנטל (המחנ"צ), ולפיה גם גופים ללא מטרות רווח - מוסדות צדקה, עמותות וגופי דת - לא יוכלו לשלוח שיחות מוקלטות והודעות טקסט או מייל ללא אישור ממקבל ההודעות.

המטרד שיוכל להימשך בחסות החוק הוא הודעות של פוליטיקאים. אמנם גם כאן מדובר בגופים ללא מטרות רווח, אבל אלה זוכים להגנה, ולמעשה זהן תנאי של הממשלה להעברת התיקון לחוק כפי שאושר היום.

חוק הספאם נכנס לתוקף בשנת 2008 במטרה להסדיר את מבול הפרסומים שהצרכנים זכו להם חדשות לבקרים - בטלפון הביתי, בסלולרי, בפקס ובתיבת המייל. כזכור, החוק מגדיר כי ניתן לשגר הודעה פרסומית אוטומטית - בהודעת טקסט, בטלפון או במייל - רק אם הנמען אישר זאת במפורש. עד היום עסק החוק בבעלי רווחים כלכליים בלבד. התוספת לחוק תחייב אישור מפורש גם לגופים שאינםם כלכליים בהגדרתם.

ח"כ מיקי רוזנטל אמר לגלובס: "בחוק הספאם הקיים יש פירצה, לפיה כל מי שאינו מוגדר כגוף מסחרי רשאי להטריד אותנו. על אף הגדרתם כגופים 'ללא מטרות רווח', ברור כי לכל כי ההודעות והשיחות הנשלחות מעמותות ומקברי צדיקים מטרתם למשוך כספים מהציבור. זו מכת מדינה. הספאם המגיע מגופים אלה מטריד את האזרח לא פחות מן ההטרדות של הגופים המסחריים. החוק ישים סוף לתופעה. כל עוד לא התקבלה הסכמה אקטיבית מן הנמען - אסור יהיה להטרידו".

חוק הספאם קובע פיצוי של עד 1,000 שקל ללא הוכחת נזק - פיצוי אשר הצרכנים יכולים לתבוע במסגרת הליך משפטי, ואשר רבים כבר עשו זאת. עוד נזכיר כי החוק קובע כי על בית העסק לאפשר לנמען להסיר את שמו בכל עת מרשימת התפוצה, וכי חובת ההוכחה לחתימה המאשרת קבל הדואר הפרסומי מוטלת על בית העסק.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דנה וייס צילום: Hadas Parush/Flash90

משיבים מלחמה: דנה וייס וחדשות 12 יגישו תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו

קרא עוד