המשטרה עצרה מנהלים בעמותה שעוסקת בתרומות איברים

לפי החשד אנשים שתרמו לעמותה קודמו ברשימת ההמתנה ועקפו אנשים שמצבם היה קשה יותר. במשטרה הדגישו כי מושתלי האיברים הם אינם בגדר חשודים: "מדובר בחקירה מורכבת ורגישה"

משה ויסטוך
ה בתשרי התשעח
,
25 בספטמבר, 2017 13:17
ניתוח. למצולמים אין קשר לכתבה

ניתוח. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: Yaakov Naumi/Flash90

משטרת ישראל עצרה הבוקר (שני) ארבעה מנהלים ועובדים מעמותה שעוסקת בתרומות איברים בחשד לעבירות על חוק השתלת איברים.

מהחקירה של משטרת ירושלים, שנפתחה כבר לפני מספר חודשים, עלה כי ככל הנראה חלק מהאנשים שהמתינו להשתלות קודמו וחלקם נותרו מאחור במה שסיכן את חייהם.

לפי החשד חלק מהאנשים שקודמו ברשימת ההמתנה עשו זאת בזכות תרומות כספיות שהעבירו לעמותה. כך הם עקפו מועמדים להשתלות אחרים שלא ביצעו פעולה דומה.

"מדובר בחקירה מורכבת ורגישה", אמרו במשטרה והוסיפו כי החוקרים "גבו עדויות שהעלו חשד לביצוע עבירות בניגוד לחוק השתלת איברים. אנו רואים בחומרה מעשים מעין אלו ולא נאפשר פגיעה זו או אחרת בערך חיי אדם בישראל".

יש לציין כי לצד החקירה הגלויה, עליה פורסם בכלי התקשורת לפני כחצי שנה, התנהלה גם חקירה סמויה שבחנה את פעילות העמותה בשיתוף גורמים מקצועיים. במשטרה הדגישו כי הם אינם רואים "בתורמי הכסף ובני משפחותיהם הזקוקים להשתלה ואלו שקיבלו השתלה חשודים כי אם במידה רבה קורבנות שפעלו על מנת להציל חיי אדם".

בין נותני העדות לחוקרים היו מאנשים שעברו השתלת איברים, בני משפחותיהם וגורמים נוספים. מהעדויות שנגבו עד כה, עלה כי רוב המושתלים אינם עובדים למחייתם עקב מצבם הבריאותי ורובם נזקקים לתמיכה כלכלית מבני משפחותיהם. עובדה זו, ציינו במשטרה, מגבירה את החשדות שסכומי כסף הועברו לידי העמותה במסווה של 'תרומה'.

לצד החקירה, הקפידו במשטרה לפעול בשיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות ורשם העמותות, זאת כדי לא לפגוע בהמשך עיסוקה הייחודי של העמותה אל מול אנשים הממתינים להשתלות איברים. בנוסף לכך מונה מפרק זמני לארגון במטרה לאפשר המשך הפעילות שמביא להצלת חיי אדם.

26.09.2017

1. כואב הלב. כתורם דרך העמותה אני פגוע מאד (אוריה)

זו הקזת דם של אנשים גדולים ומיוחדים במינם שיש אות עדויות אופי שניתן לגבות שיוכיחו מעל לכל ספק שדבר מכל זה לא יכול להדבק בהם.
מאחל למשטרת ישראל שתמצא את דרכה אל האור ותלך לעסוק בעבריינים אמיתיים המהלכים אימים על החברה במקום לכלות את זמנה בפגיעה במפעל חברתי אדיר של אנשי אמת שונאי בצע.
ועוד אציין שהעמותה מתנהלת בהתייעצות מתמדת עם הרב אביגדור נבנצאל ועל פיו ישק דבר בשאלות של חיי אדם וערכם וקדימויות וכו'. ואין בישראל שם חקיקה או מערך שיודע להעמיד רף מוסרי או משפטי לניהול מערך כזה של שידוכי איברים בין יהודים שחפצה נפשם להציל אנשים אחרים, עם מטרות ושאיפות כאלו ואחרות (כדרכם של שידוכים), ובין נתרמים המחכים בתור.
העמות ההצילה קרוב ל500(!!) נפשות בעשור האחרון ממוות איטי או מדעיכת החיים הנורמליים בייסורים גדולים.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אברהם פריד צילום: צילום מסך

מסר של אחדות: הזמר אברהם פריד קורא לציבור לקנות אותיות בספרי תורה. המטרה: אות לכל יהודי

קרא עוד